Avaleht > Uudiste arhiiv > AJALOOLAUPÄEVAKUTE SARJA KAHEKSAS HOOAEG
AJALOOLAUPÄEVAKUTE SARJA KAHEKSAS HOOAEG
Reede, 16 Jaanuar 2015 12:32

Eesti Ajaloomuuseumi populaarsete ajaloolaupäevakute sari alustab oma kaheksandat hooaega 24. jaanuaril 2015 teemal  "Eesti Teises maailmasõjas".

Laupäeval, 24. jaanuaril kell 13.00 räägib Ajaloomuuseumi teadur-kuraato ajaloodoktor OLEV LIIVIK  Maarjamäe lossis (Pirita tee 56, Tallinn)  teemal “Eesti haldamine Teise maailmasõja ajal: Saksa kord ja Vene korralagedus või vastupidi?"

II maailmasõja jooksul sai Eesti tunda nii Vene kui Saksa võimukorraldust. Eesti Vabariigi annekteerimise järel asus punavõim siinset valitsemiskorraldust kiiresti ühtlustama NSV Liidu omaga, kuid ometi ei moodustatud kohapeal ajutisi okupatsioonivõimu organeid. Kolmas Reich (Kolmas riik ehk Natsi-Saksamaa) seadis seevastu Eestis sisse okupatsioonihalduse, mis ei kattunud Saksa emamaaga ning enamuse Saksamaa poolt okupeeritud riikidega, olles mõeldud toimima vaid lühiajaliselt, kuni sõja lõppemiseni. Ajaloolaupäevakul keskendutakse kahe okupatsioonirežiimi fundamentaalsetele erinevustele ning spetsiifiliste ja unikaalsete joonte selgitamisele.

 

Järgmine ajaloolaupäevak toimub 21. veebruaril, mil räägitakse II maailmasõjaaegsest majanduselust Eestis.

Sissepääs ajaloolaupäevakule soodushinnaga 1 €.

 

Fotol: Eesti Omavalitsuse juht Hjalmar Mäe 1942. aastal. Rahvusarhiivi filmiarhiiv

 

NB! Kasutage võimalust külastada Maarjamäe lossis veel viimaseid kuid lahti olevat näitust "ISEOLEMISE TAHE", mis kõneleb Eesti Vabariigi minevikuloost.

Näitus on avatud 28. veebruarini 2015 kolmapäevast pühapäevani kell 10-17.

 

Teate edastas:

Reti Meema

Kommunikatsioonijuht

reti.meema(at)ajaloomuuseum.ee

Tel: 6968 626

Mob: 5650 3357