Avaleht > Uudiste arhiiv > TEEMAÕHTU "EESLINN KUI MILJÖÖALA"
TEEMAÕHTU "EESLINN KUI MILJÖÖALA"
Teisipäev, 06 Jaanuar 2015 14:04

Eesti Ajaloomuuseumi teemaõhtud jätkuvad neljapäeval, 15. jaanuaril 2015 kell 18.00 Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones (Pikk 17, Tallinn) ajaloolise puithoonestuse ning selle väärtustamise teemal Tallinna Kalamaja linnaosa näitel.

Näituse "Algused ja lõpud. Eeslinnast kesklinnaks" raames toimuval teemaõhtul tutvustatakse kunagist eeslinna kui tänapäevast miljööala ja tehakse juttu selle kaitsest. Kuidas said nn kõdurajoonidest miljööalad? Kui palju on alles kuivkäimlaid? Muinsuskaitse ja restaureerimisspetsialist TRIIN TALK (Muinsuskaitseamet) räägib Tallinna puitarhitektuurist – selle levikust, hävingust ja allesjäänud asumite taasväärtustamisest. Ettekandes vaadeldakse, kuidas on miljööalade hoonestus ja elanikkond muutunud pärast kaitse kehtestamist ja mida kujutab endast kalamajafikatsioon.

 

Ettekande järel toimub ringkäik näitusel „Algused ja lõpud. Eeslinnast kesklinnaks, kus on võimalik nautida kunagise eeslinna miljööd läbi vanade fotode ning näha paljusid eeslinnas kasutatud esemeid. Ringkäiku juhib näituse kuraator KRISTA SARV.

 

Sissepääs üritusele sooduspiletiga 3 eurot.

Palume eelregistreerida SIIN

 

Järgmine teemaõhtu toimub neljapäeval 5. veebruaril 2015 kell 18.00, mil TRIIN OJARI (Eesti Arhitektuurimuuseum) räägib 21. sajandi arhitektuuripildist tänases linnasüdames.

Vaata kogu sarja infot SIIT

 

Kasutage suurepärast võimalust tulla pärast tööpäeva keskaegsesse gildimajja moodsasse muuseumi!

Teemaõhtu neljapäevadel on Suurgildi hoone kõigile avatud kell 10-20.

 

Fotol: Võrgu tänaval asunud puithoone hoovipoolne sissekäik. 1920. aastad. Fotograaf: Hans Soosaar. Eesti Ajaloomuuseumi fotokogu (F 5900:4)

 

Toetab:

 

Teate edastas:

Reti Meema

Kommunikatsioonijuht

reti.meema(at)ajaloomuuseum.ee

Tel: 6968 626

Mob: 5650 3357