Avaleht > Uudiste arhiiv > AJALOOLAUPÄEVAK JOHANNES VARES-BARBARUSEST
AJALOOLAUPÄEVAK JOHANNES VARES-BARBARUSEST
Teisipäev, 09 Detsember 2014 10:08

Laupäeval, 13. detsembril kell 13.00 toimub Eesti Ajaloomuuseumis Maarjamäe lossis (Pirita tee 56, Tallinn) ajaloolaupäevak sarjast „Reetur või kangelane?“. Ajaloolane VALDUR OHMANN räägib luuletajast, arstist ja poliitikust JOHANNES VARES-BARBARUSEST.

Johannes Vares-Barbarus (1890–1946) oli tuntud ja tunnustatud arst, Esimeses maailmasõjas mitmete autasudega pärjatu, Vabadusristi I liigi 3. järgu kavaler. Poeet ja pahempoolitseja. Häid veine ja moodsat riietust armastav, samas vaestele kaasatundev isik, neile pea tasuta arstiabi andja. Nõukogude Liidust vaimustuja, kes millegipärast ei tahtnud tunnistada sealset diktatuuri. 1940. aasta juunipöörde järel ametisse sätitud valitsuse juht. Oma sõprade ja perekonnatuttavate represseerimise tunnistaja. Ülemnõukogu Presiidiumi esimees, kelle elu lõppes püstolilasuga Kadrioru vannitoas. Sellest vastuolulisest isikust räägib ajaloolane Valdur Ohmann.

 

Vaata ajaloolaupäevakute kava SIIT!

 

Pildil on Oskar Veldemanni karikatuur Johannes Varesest. (Raamatust “Pärnumaa kõverpeegel“, 1933. lk 34)

 

Sissepääs ajaloolaupäevakule soodushinnaga 1 €.

Maarjamäe lossi juurde sõidavad bussid 1A, 5, 8, 34A ja 38, peatus Maarjamägi.

 

Võimalik on külastada ka Maarjamäe lossis (Pirita tee 56, Tallinn) avatud näituseid „ISEOLEMISE TAHE“ , Filmimuuseumi näitust „SIIN ME OLEME! Eesti filmi esimene sajand“ ja värskelt avatud näitust “Õhus on elektrit! Luksuslikust argiseks”.

 

Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe loss on avatud K-P kell 10-17.

 

 

 

Ajaloolaupäevakute sarja toetab Eesti Kultuurkapital.

Teate edastas:

Reti Meema

Kommunikatsioonijuht

reti.meema(at)ajaloomuuseum.ee

Tel: 6968 626

Mob: 5650 3357