Avaleht > Uudiste arhiiv > TEEMAÕHTU "KADUNUD AEGA OTSIDES. Tallinna linnasüdame kujunemine 18.-20. sajandil"
TEEMAÕHTU "KADUNUD AEGA OTSIDES. Tallinna linnasüdame kujunemine 18.-20. sajandil"
Reede, 05 Detsember 2014 16:49

Teemaõhtute sari „Algused ja lõpud. Eeslinnast kesklinnaks“ jätkub neljapäeval 11. detsembril 2014 kell 18.00 Suurgildi hoones (Pikk 17, Tallinn), mil Oliver Orro kõneleb Tallinna Kivisilla eeslinna ja selle naabruskonna tsaariaegsest arhitektuursest ilmest.

Arhitektuuriajaloolane OLIVER ORRO (Eesti Kunstiakadeemia) kutsub külastajaid kadunud aegu otsima. Valdavalt pärineb meie eeslinnade tänapäeval nähtav vanem puit- ja kivihoonestus 19. sajandi lõpukümnenditest ning 20. sajandi algusest. 18. sajandist ja 19. sajandi algusest on aga säilinud vaid märke: üksikuid hooneid, maastikulõike, tänavanimesid. Nende "lugemine" on aga raskendatud ja nõuab eelteadmisi, sest varasemast ajast säilinu on laiali paisatud hilisemate hoonestus- ja planeeringukihistuste vahele. Suurgildi hoones toimuval teemaõhtul saab koos Oliver Orroga uurida varasema asustuse nähtavaid jälgi alates Tallinna kunagisest Tartu maantee eeslinnast (Kivisillast) Juhkentali ning Ülemisteni.

Ettekande järel toimub ringkäik näitusel „Algused ja lõpud. Eeslinnast kesklinnaks, kus mitmeid eeslinnas kasutatud esemeid saab näha oma silmaga. Ringkäiku juhib näituse kuraator Krista Sarv.


Pildil: Järjekord riigi viinamonopoli poe ees Liivalaia tänaval 1913. aastal. Eesti Ajaloomuuseumi kogu (F 3835)

 

Teemaõhtud toimuvad Suurgildi hoones Eesti Ajaloomuuseumi, Muinsuskaitseameti ja Tallinna Ülikooli Ajaloo Instituudi näituse „Algused ja lõpud. Eeslinnast kesklinnaks“ raames kord kuus neljapäeviti algusega kell 18:00.

Neil neljapäevadel on Suurgildi hoone  avatud kell 10-20.

 

Sissepääs üritusele sooduspiletiga 3 eurot.

Palume eelregistreerida SIIN

 

Järgmine teemaõhtu toimub neljapäeval 15. jaanuaril 2015 kell 18.00, mil TRIIN TALK (Muinsuskaitseamet) kõneleb eeslinnast kui miljööalast.

 

Vaata kogu sarja infot SIIT

 

Kasutage suurepärast võimalust tulla pärast tööpäeva keskaegsesse gildimajja moodsasse muuseumi!

 

Toetab:

 

 

Täpsem info:

Krista Sarv

Teadur-kuraator

krista.sarv(at)ajaloomuuseum.ee

Tel: 6968 696

 

Teate edastas:

Reti Meema

Kommunikatsioonijuht

reti.meema(at)ajaloomuuseum.ee

Tel: 6968 626

Mob: 5650 3357