Avaleht > Uudiste arhiiv > AJALOOLAUPÄEVAK ARTUR SIRGUST
AJALOOLAUPÄEVAK ARTUR SIRGUST
Teisipäev, 25 November 2014 15:02

Laupäeval, 29. novembril kell 13.00 toimub Maarjamäe lossis ajaloolaupäevak sarjast „Reetur või kangelane?“. Ajaloolane JAAK VALGE räägib vabadussõjalaste juhist Artur Sirgust.

Artur Sirk (1900-1937) on üks Eesti karismaatilisemaid poliitikuid, kelle hiilgeaeg oli sama särav kui lühike. Teda ümbritseb jätkuvalt hulk legende ning tema isik ei jäta tänapäevani Eesti ajaloost ja identiteedist huvituvaid kodanikke ükskõikseks. Artur Sirgul ja vabadussõjalaste liikumisel on nii andunud jüngreid kui veendunud kriitikuid. Kas Artur Sirk oli särav vaid kõnemehe ja masside kaasatõmbajana? Kas temas peitus ka parlamendipoliitiku potentsiaal või võis temast karta autoritaarset valitsejat? Mida võime arvata Artur Sirgu salapärasest hukkumisest? Neist ja teistest Arturs Sirgu isku ja vabadussõjalaste liikumisega seotud küsimustest räägib ajaloolane Jaak Valge.

Fotol: Artur Sirk kõnet pidamas Võru Vabadussõjalaste Liidu lipu õnnistamisel 12. novembril 1933 Võru turuplatsil. Eesti Ajaloomuuseumi kogu (F 29248:1)


Järgmine ajaloolaupäevak toimub 13. detsembril 2014, mil ajaloolane Valdur Ohmann räägib Johannes Vares-Barbarusest. Vaata ajaloolaupäevakute kava SIIT!

 

Sissepääs ajaloolaupäevakule soodushinnaga 1 €.

 

Maarjamäe lossi juurde sõidavad bussid 1A, 5, 8, 34A ja 38, peatus Maarjamägi.

 

Võimalik on külastada ka Maarjamäe lossis (Pirita tee 56, Tallinn) avatud näituseid „ISEOLEMISE TAHE“ , Filmimuuseumi näitust „SIIN ME OLEME! Eesti filmi esimene sajand“ ja värskelt avatud näitust “Õhus on elektrit! Luksuslikust argiseks”.

 

Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe loss on avatud K-P kell 10-17.

Ajaloolaupäevakute sarja toetab Eesti Kultuurkapital.

 

Teate edastas:

Reti Meema

Kommunikatsioonijuht

reti.meema(at)ajaloomuuseum.ee

Tel: 6968 626

Mob: 5650 3357