Avaleht > Uudiste arhiiv > EESTI AJALOOMUUSEUMI TEADUSPÄEV
EESTI AJALOOMUUSEUMI TEADUSPÄEV
Esmaspäev, 17 November 2014 13:58

Kolmapäeval, 26. novembril 2014 algusega kell 11.00 toimub Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossis (Pirita tee 56, Tallinn) teaduspäev „PILK MINEVIKKU – HUVIPAKKUVAID ESEMERÜHMI EESTI AJALOOMUUSEUMI KOGUDEST“.

Eesti Ajaloomuuseumil on tänavu 150. sünnipäev. Esemete kogumist alustas tänase Eesti Ajaloomuuseumi eelkäija Eestimaa Kirjanduse Ühingu muuseum juba 1842. aastal. Eesti Ajaloomuuseumi kogudes säilitatakse praegu üle 325 000 museaali, mis kajastavad väga erinevaid tahke siinse maa ja rahva minevikust. Olulisel määral peegeldavad tänased kogud ka seda, kuivõrd on sajandite jooksul muutunud arvamus sellest, mis on kogumisväärne. Juubeliaastale pühendatud ettekandepäeval tutvustatakse erinevaid muuseumis säilitatavaid esemerühmi, nende muuseumisse jõudmise lugu, olulisust ja informatiivsust.

NB! Soovitavame eelnevalt registreerida SIIN

TEADUSPÄEVA KAVA:

KELL 11.00 – 13.00

Avasõnad

Ivar Leimus, Ester Oras: Essu aare: ida ja lääne vahel

Mati Mandel: Uusimaid avastusi Maidla kalmeväljalt

Krista Sarv: Provintsiaalmuuseumi arheoloogilised kaevamised kahel Harjumaa kalmekompleksil aastatel 1907–1910

Milan Pening: Linnaajaloolised materjalid Eesti Ajaloomuuseumi dokumentaalmaterjalide kogus

13.00 Kohvipaus

KELL 13.30 – 15.30

Epp Preem: August Matthias Hageni Liivimaa seepiajoonistused Eesti Ajaloomuuseumi kunstikogus

Epp Kangilaski: Õpetatud Eesti Seltsi pärand Eesti Ajaloomuuseumi kunstikogus

Ene Hiio: Roela Wrangellide raamatukogu Eesti Ajaloomuuseumis

Anne Ruussaar: Raudse eesriide taga ‒ Eesti klaasikunstnikud Nõukogude Liidu klaasitehastes

Fotol: Eesti Ajaloomuuseumi kultuuriloolise kogu hoidla Suurgildi hoone keldris 1976. aastal. AM N 26096:3

Osalemine teaduspäeval on TASUTA.

Lähem info:

Tõnis Liibek