Avaleht > Uudiste arhiiv > EESTI AJALOOMUUSEUMI MAARJAMÄE LOSSI REKONSTRUEERIMISE ARHITEKTUURIVÕISTLUSE VÕITJAD SELGUVAD 12. NOVEMBRIL 2014
EESTI AJALOOMUUSEUMI MAARJAMÄE LOSSI REKONSTRUEERIMISE ARHITEKTUURIVÕISTLUSE VÕITJAD SELGUVAD 12. NOVEMBRIL 2014
Esmaspäev, 10 November 2014 10:01

Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossi (Pirita tee 56, Tallinn) rekonstrueerimise ideekonkursile laekus tähtajaks kuus võistlustööd. Konkursi võitjad kuulutatakse välja 12. novembril.

Konkursi eesmärgiks oli leida Maarjamäe lossile terviklik ruumiline lahendus lähtuvalt olemasolevast hoonest ja nüüdisaegse muuseumi vajadustest. Võistluselt oodati lahendusi, mis seovad lossi erinevad siseruumid ja hoone vahetu ümbruse tervikuks nii, et lossist kujuneb toimiv ja külastajatele mugava liikumisskeemiga muuseumikeskkond.

Esitatud ideekavandid vaatas läbi žürii koosseisus: Aivar Reidla (Eesti Ajaloomuuseumi haldusdirektor), Inge Laurik-Teder (Eesti Ajaloomuuseumi arendusdirektor), Tarvi Sits (Kultuuriministeeriumi asekantsler), Katrin Koov (arhitekt), Tiina Linna (arhitekt) ja Endrik Mänd (Tallinna linnaarhitekt). Žürii arvates suhtus enamik võistlustöid lugupidavalt ajaloolisse hoonesse ning ideekavandite hulgas leidus paar tugevat ja terviklikku lahendust, mis eristusid teistest läbimõelduse ja hea plaanilahendusega.

Žürii otsustas auhinnata järgmisi võistlustöid (tähestikulises järjestuses): “Aare”, “Riigi teemant“ ja “Simulaakrum”.

Ideekonkurss lõpeb võidutööde ja autorite avalikustamisega kolmapäeval, 12. novembril 2014 kell 16.00 Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossis (Pirita tee 56). Võimalik on tutvuda ka auhinnatud võistlustöödega.

Võistlustööd jäävad vaatamiseks üles ka peale võitjate avalikustamist.

 

Jälgi Eesti Ajaloomuuseumi uudiseid Facebookis

 

Teate edastas:

Reti Meema

Kommunikatsioonijuht

reti.meema(at)ajaloomuuseum.ee

Tel: 6968 626

Mob: 5650 3357