Avaleht > Uudiste arhiiv > AJALOOLAUPÄEVAK VIKTOR KINGISSEPAST
AJALOOLAUPÄEVAK VIKTOR KINGISSEPAST
Neljapäev, 16 Oktoober 2014 11:08

Laupäeval, 25. oktoobril kell 13.00 toimub Maarjamäe lossis (Pirita tee 56) ajaloolaupäevak sarjast "Reetur või kangelane?". Ajaloolane JAAK VALGE räägib revolutsionäär Viktor Kingissepast.

Viktor Kingissepp (1888-1922) oli üks esimesi Nõukogude “kultusrevolutsionääre”. Kuna ta sai õigel ajal ja õigel kombel surma, sobis ta kõigile Nõukogude valitsejatele. Kingissepa hellitusnimi oli “Eesti töörahva ustav poeg”, ehkki tal puudus eesti identiteet ning töörahvaga oli tal vähe pistmist. Tema nimi on antud linnadele, tänavatele, kolhoosidele, klubidele, lennukitele ja tankidele. Kingissepp on teadaolevalt ainus eesti soost isik, kelle nime kannab ka täna üks linn.

Tegelikult võib Kingissepast kui Eesti päritolu kommunistide ühest juhist rääkida ainult 1917. aasta lõpust kuni 1922. aasta maini, sellestki ajast tegeles ta suurema osa 1918. aastast Venemaa asjadega. Ettekandes keskendutakse ajastu taustal tema poliitiliste vaadete kujunemisele ja tegevusele aastatel 1917-1922.

 

Pildil: Viktor Kingissepp Tveris 1914. aastal. Eesti Ajaloomuuseum (F 84)

 

Järgmine ajaloolaupäevak toimub 29. novembril 2014, mil räägitakse vabadussõjalaste juhist Artur Sirgust. Vaata ajaloolaupäevakute kava SIIT!

 

Sissepääs ajaloolaupäevakule soodushinnaga 1 €.

Maarjamäe lossi juurde sõidavad bussid 1A, 5, 8, 34A ja 38, peatus Maarjamägi.

 

Võimalik on külastada ka Maarjamäe lossis avatud näituseid:

Avatud on Eesti Vabariigi ajalugu tutvustav suurnäitus „ISEOLEMISE TAHE“ ja Filmimuuseumi näitus „SIIN ME OLEME! Eesti filmi esimene sajand“. Samuti on avatud 3D fotonäitus „Tervitusi Revalist, Dorpatist, Narvast, Pernaust, Fellinist, Hapsalist ja Arensburgist. Sajanditagune linnafoto Eesti Ajaloomuuseumi fotokogus 3D".

 

Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe loss on avatud K-P kell 10-17.

 

Jälgi Eesti Ajaloomuuseumi uudiseid Facebookis

 

Toetab: