Avaleht > Uudiste arhiiv > ÕHTUNE RINGKÄIK 3D FOTONÄITUSEL SAJANDITAGUSTEST EESTI LINNADEST
ÕHTUNE RINGKÄIK 3D FOTONÄITUSEL SAJANDITAGUSTEST EESTI LINNADEST
Kolmapäev, 24 September 2014 19:38

Fotonäituse „Tervitusi Revalist, Dorpatist, Narvast, Pernaust, Fellinist, Hapsalist ja Arensburgist. Sajanditagune linnafoto Eesti Ajaloomuuseumi fotokogus 3D” publikuprogramm toimub 1. oktoobril kell 17.30 Maarjamäe lossis. Näitust tutvustab kuraator MERILIS ROOSALU ja 3D fototöötlusest räägib lähemalt näituse kujundaja MARIS SÄHKA.

NB! Palume ekskursioonist osavõtmiseks registreerida. Seda saate teha SIIN

Osalustasu: 4 eurot (tudengid ja pensionärid 2 eurot)

Eesti Ajaloomuuseumi 150. sünnipäeva-aasta raames valminud näitus kutsub fotode ja piltpostkaartide vahendusel sukelduma sajanditagusesse Eesti linnapilti ja külastama veel ilmasõdadest puutumatuid kauneid paiku siinsetes suuremates ja suvisemates linnades. Spetsiaalselt näituse tarbeks valminud anaglüüf-fotodel ja muuseumi kogust publiku ette toodud meeleolukatel ajaloolistel piltpostkaartidel on seitse Eesti linna: Tallinn, Tartu, Narva, Pärnu, Viljandi, Haapsalu ja Kuressaare.

Suurendatud ja ruumilised linnavaatefotod on digiteeritud 20. sajandi alguse klaasnegatiividelt ning neist enamuse autoriks on fotograaf Jaan Kristin (1863–1919). Ta pildistas aastatel 1905 kuni 1914 kõiki Eesti suuremaid linnu ja suvituskohti piltpostkaartide valmistamiseks. Esmalt vaid väikeste postkaartide valmistamiseks mõeldud vanade klaasnegatiivide kvaliteet ja detailirohkus on hämmastavad, võimaldades ajalooliste linnapiltide suurendamisel ja sügavusmõõtme lisamisel kogeda põnevat ruumilist ajarände elamust.

Grüss aus Marienberg!

Kuraator: Merilis Roosalu

Kujundus ja fototöötlus: Maris Sähka

Keeletoimetaja: Hille Saluäär

Tõlge: Refiner Translations

Trükk: Ellington

 

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.

Näitus on avatud 26. oktoobrini 2014 Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossis (Pirita tee 56, Tallinn). Avatud K-P 10-17.

 

Tule taasavasta Eesti linnad 3D fotode abil!

 

Teate edastas:

Reti Meema

Kommunikatsioonijuht

See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

Tel: 696 8626

Mob: 5650 3357