Avaleht > Uudiste arhiiv > Kutsume ringkäigule "AVASTA KESKAEGNE TALLINN!"
Kutsume ringkäigule "AVASTA KESKAEGNE TALLINN!"
Neljapäev, 28 August 2014 13:20

Eesti Ajaloomuuseum ja Tallinna Linnamuuseum kutsuvad kõiki ka 25. septembril algusega kell 17.30 elamuslikule ekskursioonile “AVASTA KESKAEGNE TALLINN!” Osalemine eelregistreerimisel.

Kaks Tallinna muuseumi pakuvad suurepärast võimalust tulla 16. septembril ringkäigule, mis aitab tundma õppida oma linna ja selle lugu. Mis asus keskajal Stockmanni kaubamaja kohal? Kus toimusid Indrek Hargla kirjutatud apteeker Melchiori lugudes aset leidvad sündmused? Kus asetses keskajal Tallinna linna piir? Nendele ja paljudele teistele küsimustele saate vastuse ringkäigul “AVASTA KESKAEGNE TALLINN!”

Ekskursioon koosneb kahe muuseumi, Suurgildi hoone ja Jaani Seegi Muuseumi, külastusest koos näituste kuraatoritega.

Esmalt tutvutakse Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones avatud näitusega „Algused ja lõpud. Eeslinnast kesklinnaks". Näitus räägib kunagisest eeslinna elust nüüdisaegses linnasüdames. Lisaks rikkalikule leiumaterjalile saab näha fotokogu abil taaselustatud paarisaja aasta taguse linna tänavamiljööd.

Näitust tutvustab ja retke läbi linna juhatab ajaloomuuseumi teadur-kuraator Krista Sarv.

Seejärel liigutakse koos Jaani Seegi Muuseumisse, kus paiknes keskajal Püha Ristija Johannese hospidali keskaegne kompleks (eraldatud asutus keskajal levinud haiguse pidalitõbi põdejate jaoks).

Jaani Seegi lugu tutvustab kuraator Kadri Nigulas.

 

Ringkäik algab neljapäeval 25. septembril kell 17.30 Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoonest (Pikk 17, Tallinn) ja jätkub ühise jalutuskäiguga läbi vanalinna Jaani Seegi Muuseumisse (Väike-Pääsukese 5, Tallinn).


Ekskursiooni täispileti hind on 5 eurot Suurgildi hoones + 1.30 eurot Jaani Seegi Muuseumis. Sooduspileti (pensionärid, õpilased ja üliõpilased) hind on 3 eurot Suurgildi hoones + 0.60 eurot Jaani Seegi Muuseumis.

Kestvus orienteeruvalt 2 tundi. Ekskursioon toimub eesti keeles.

Jaani Seegi Muuseumis tasumine võimalik vaid sularahas!

 

NB! Ekskursioonist osavõtmiseks on vajalik registreerimine. Grupp on täitunud ja kahjuks enam registreeruda ei ole võimalik!

 

Fotol: Ringkäik keskaegse Tallinna radadel Krista Sarve ja Kadri Nigulase juhtimisel 4. septembril 2014 on jõudnud Kunstiakadeemia krundile. Fotograaf: Vahur Lõhmus

 

Teate edastas:

Reti Meema

Kommunikatsioonijuht

reti.meema(at)ajaloomuuseum.ee

Tel: 6968 626

Mob: 5650 3357