Avaleht > Uudiste arhiiv > SUURGILDI HOONES ESITLETAKSE INDREK HARGLA UUT TEOST “APTEEKER MELCHIOR JA TALLINNA KROONIKA”
SUURGILDI HOONES ESITLETAKSE INDREK HARGLA UUT TEOST “APTEEKER MELCHIOR JA TALLINNA KROONIKA”
Neljapäev, 29 Mai 2014 19:55

Kolmapäeval, 4. juunil kell 16.00 esitleb kirjastus VARRAK Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones (Pikk 17, Tallinn) Indrek Hargla viienda ajaloolise kriminaalromaani apteeker Melchiori lugude sarjast „Apteeker Melchior ja Tallinna kroonika".

melchiori esitlus

 

Autor Indrek Hargla kõneleb oma värskest romaanist. Ajastu tausta selgitab ajaloolane Ott Sandrak. Katkendeid raamatust loeb ette Hans Kaldoja.

Raamatu tutvustus:

Kriminaalromaan vanast Tallinnast. 

Tallinn, AD 1432.

Dominiiklaste kloostrist leitakse unustatud kroonika, mis paljastab, et üks Tallinna kabel võib varjata iidset templirüütlite saladust. Samal ajal aga korraldatakse linnas esimest korda Püha ihu päeva näitemängu. Etendusele järgnevad mõrvad, kroonika hävitatakse ning mõrtsukas näib olevat seotud Püha ihu gildiga, kuhu kuulub ka apteeker Melchior. Ja kummalisel kombel võib kõigi mõistatuste võti olla kohutava sünnitraumaga tütarlaps Carstine, kes on maailma eest Püha Johannese seeki varjunud.

Romaani teine tegevusliin jälgib Melchiori poja saatust Lübeckis, kus ta jahib oma suguvõsa needuse saladust.

INDREK HARGLA on Eesti tuntumaid ja viljakamaid ulmekirjanikke, kelle teoste hulka kuuluvad ka populaarsed altrernatiivajaloo hulka kuuluvad keskajast rääkivad teosed nagu "Apteeker Melchior ja Oleviste mõistatus", "Apteeker Melchior ja Rataskaevu viirastus" , "Apteeker Melchior ja timuka tütar", "Apteeker Melchior ja Pirita kägistaja". Indrek Hargla on oma loomingu eest pälvinud mitmeid tunnustusi, nende hulgas Tallinna linna Tammsaare nimelise romaanipreemia, Kultuurkapitali kirjanduspreemia ja Eduard Vilde kirjandusauhinna.

Esitlusel on võimalik soetada omale nii värsket romaani kui ka varasemaid Melchiori lugusid.
Samuti on raamatu esitlusel esindatud Muuseumipood oma trükistega.


Olete teretulnud!