Avaleht > Uudiste arhiiv > ÕPITUBADE SARI „ASJA ARMASTAJAD“ JÄTKUB TEEMAL MEDALID JA AUMÄRGID NING NENDE KOLLEKTSIONEERIMINE.
ÕPITUBADE SARI „ASJA ARMASTAJAD“ JÄTKUB TEEMAL MEDALID JA AUMÄRGID NING NENDE KOLLEKTSIONEERIMINE.
Neljapäev, 29 Mai 2014 19:39

Laupäeval, 7. JUUNIL 2014 algusega kell 13.00 toimub Suurgildi hoones (Pikk 17, Tallinn) õpituba teemal „Medalite kollektsioon muuseumi kogus ja aumärgid ning nende kollektsioneerimine". Õpituba viivad läbi numismaatik Ivar Leimus (Eesti Ajaloomuuseumi teadur-kuraator) ja kollektsionäär Aleks Kivinuk.

 

Sageli leidub kodustes varakambrites mitmesuguseid medaleid, ameti- ja teenetemärke, mis on kunagi saadud ametikohustuste täitmisel, autasuks või mälestuseks. Ühelt poolt on tihti tegemist kaunilt kujundatud ja teostatud taiestega, teisalt meie ajaloo kõnekate tunnistajatega. Seetõttu on medalitest-märkidest saanud hinnatud kollektsioneerimisobjektid, millega tegelemine nõuab aga eelteadmisi.

Eesti Ajaloomuuseumi kogudes on ümmarguselt kaks tuhat erinevat medalit ning rikkalikult au- ja teenetemärke. Seekordses õpitoas tutvustvad numismaatik Ivar Leimus ja Eesti parimaid märkide tundjaid Aleks Kivinuk asja armastajatele nende kogumise põhimõtteid, kollektsiooni korrastamise ja hoidmise aluseid ning annavad juhiseid medalite ja märkide määramiseks.

Ivar Leimus on Eesti Ajaloomuuseumi numismaatikakogu hoidja ja paljude erialaste trükiste autor.
Aleks Kivinuk on koostanud põhjaliku monograafia „Eesti sõjalised autasud ja rinnamärgid 1918-1940".

Soovi korral võivad osalejad võtta kaasa mõne medali või aumärgi, et selle kohta rohkem teavet saada.

Palume osalemiseks eelregistreeruda SIIN. Kohtade arv on piiratud!
Osalustasu 3 eurot.

am9912 1 av am9912 1 rv

Pildil: Tartu Ülikooli 300. juubeli medal. 1932. Voldemar Mellik, Roman Tavast. Eesti Ajaloomuuseumi kogu (AM 9912)

Järgmine õpituba teemal „Arheoloogilised ehted muuseumis ja ehete säilitamine kodus" leiab aset 27. septembril 2014 kell 13.00. Õpituba viib läbi Krista Sarv (Eesti Ajaloomuuseumi teadur-kuraator).

Vaata kogu sarja infot SIIT!

Eesti Ajaloomuuseum alustas õpitubade sarjaga „Asja armastajad" 2013. aastal eesmärgiga pöörata rohkem tähelepanu kultuuripärandi väärtustamisele. Õpitubades räägime sellest, kuidas ise kodustes tingimustes alal hoida perekonnalooga seotut, armsaid isiklikke mälestusesemeid või kollektsioone. Mõtleme koos teemadel, missugused asjad väärivad kohta muuseumis ja millised asjad on inimesele isiklikult tähtsad. Vaatleme, mida muuseumis hoitakse ja mida hoitakse kodus. Selgitame, kuidas vanu asju ehk meie kultuuripärandit ära tunda, säilitada ja/või taas kasutama õppida.

Avasta ASJA lugu!

Toetab:

kulka

Täpsem info:
Inge Laurik-Teder
Arendusdirektor
See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
Tel: 6968 631