Avaleht > Uudiste arhiiv > SARI „ASJA ARMASTAJAD“ JÄTKUB TEEMAL „TRÜKISTE KOGU MUUSEUMIS JA KODUSESSE RAAMATUKOKKU KUULUVA PABERMATERJALI SÄILITAMINE“.
Kolmapäev, 14 Mai 2014 08:10

Laupäeval, 31. mail 2014 algusega kell 13.00 toimub Suurgildi hoones (Pikk 17, Tallinn) õpituba teemal „TRÜKISTE KOGU MUUSEUMIS JA KODUSESSE RAAMATUKOKKU KUULUVA PABERMATERJALI SÄILITAMINE". Õpituba viivad läbi ENE HIIO (Eesti Ajaloomuuseumi trükiste kogu hoidja) ja TIINA VINT (Tartu Ülikooli muuseumi säilitamisspetsialist).

Enamasti leidub igas kodus erinevaid trükiseid alates kalendritest ja raamatutest, teinekord ka perekonnale oluliste sündmuste kutsetest, plakatitest päris vanade ja armsate ajakirjade ning teosteni välja. Paljudes kodudes hoitakse alal teatri- ja kontserdikavasid, kogutakse ajalehti, kus on ilmunud artiklid, mis on seotud mõne tuttava või pereliikmega jmt. Kuid kuidas kõiki neid trükiseid alles hoida nii, et ka tulevased põlved saaksid meile olulistest asjadest osa, sellest õpitoas juttu teemegi. Õpitoas osalejad saavad vastused küsimustele, mis mõjub paberile hävitavalt, kuidas vanu raamatuid hooldada ja mil moel mõnd olulist trükist või plakatit eksponeerida.

Õpitoa esimeses pooles räägib Eesti Ajaloomuuseumi koguhoidja Ene Hiio trükiste kollektsioneerimisest muuseumis, tutvuda saab mitmete põnevate ja haruldaste museaalidega. Õpitoa teises pooles annab konservaator Tiina Vint praktilisi juhiseid koduse raamatukogu edukaks korrastamiseks ja säilitamiseks.

Soovi korral võivad osalejad võtta kaasa mõne nn „murelapse" (halvas olukorras oleva paberi, dokumendi, raamatu vm eseme kodusest raamatukogust), et saada nõu, kuidas perekonnale väärtuslikke trükiseid tulevastele põlvedele võimalikult hästi säilitada.

Palume osalemiseks eelregistreeruda SIIN. Kohtade arv on piiratud!
Osalustasu 3 eurot.

tiitel postimees 1868

Ajalehte võib säilitada ja koguda nii vanuse, sisu kui ka illustratsiooni pärast. Pildil on Eesti Postimehe lisalehe päis August Daugelli puugravüüriga. 30. oktoober 1868. Eesti Ajaloomuuseum (PB-6/27)

Järgmine õpituba teemal „Medalite kollektsioon muuseumi kogus ja aumärgid ning nende kollektsioneerimine" leiab aset 7. juunil 2014 kell 13. Õpituba viivad läbi numismaatik ja Eesti Ajaloomuuseumi teadur-kuraator Ivar Leimus ja kollektsionäär Aleks Kivinuk.

Vaata kogu sarja infot SIIT!

Eesti Ajaloomuuseum alustas õpitubade sarjaga „Asja armastajad" 2013. aastal eesmärgiga pöörata rohkem tähelepanu kultuuripärandi väärtustamisele. Õpitubades räägime sellest, kuidas ise kodustes tingimustes alal hoida perekonnalooga seotut, armsaid isiklikke mälestusesemeid või kollektsioone. Mõtleme koos teemadel, missugused asjad väärivad kohta muuseumis ja millised asjad on inimesele isiklikult tähtsad. Vaatleme, mida muuseumis hoitakse ja mida hoitakse kodus. Selgitame, kuidas vanu asju ehk meie kultuuripärandit ära tunda, säilitada ja/või taas kasutama õppida.

Avasta ASJA lugu!

Toetab:

Täpsem info:
Inge Laurik-Teder
Arendusdirektor
See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
Tel: 6968 631

Teate edastas: