Avaleht > Uudiste arhiiv > KUIDAS KOGUDA AJALUGU? Rahvusvaheline konverents
KUIDAS KOGUDA AJALUGU? Rahvusvaheline konverents
Kolmapäev, 30 Aprill 2014 13:51

Eesti Ajaloomuuseum tähistab oma 150. sünnipäeva rahvusvahelise konverentsiga "Kuidas koguda ajalugu?", mis toimub 22. mail 2014 Suurgildi hoones (Pikk 17, Tallinn). Osalemine eelregistreerimisel.

am150 mrk punane tekstiga est

Eesti Ajaloomuuseumi 150. sünnipäeva-aasta raames toimuv konverents on pühendatud muuseumide kogumistegevusele. Tänapäevases asjade- ja inforohkes maailmas on muuseumitel aina raskem otsustada, mida ja kuidas koguda. Eriti puudutab see kaasaja kogumist.

Konverentsil on vaatluse all lähinaabrite mitmete suuremate riiklike ajaloomuuseumite kogemus, kuidas on muuseumi kogumispõhimõtteid koostatud ja ellu viidud, millised on olnud valikukriteeriumid, probleemid ning tulevikuvisioonid. Kuna hetkel toimub ka Eesti muuseumides kogumispõhimõtete koostamine ja analüüs, pakub konverents head võimalust kohtuda väliskolleegidega ja vahetada kogemusi.

Kava / Progamme

10.00-10.15 Avasõnad / Opening words

10.15-11.45
Prof dr Rosmarie Beier-de Haan (Deutsches Historisches Museum, Berliin)
Minevik, olevik, tulevik. Saksa ajaloomuuseumi kogumiseesmärkidest ja -strateegiatest. (Vergangenheit, Gegenwart, Zukunft. Zu Sammlungszielen und Sammlungsstrategien im Deutschen Historischen Museum)

Dr Claudia Selheim (Germanisches Nationalmuseum, Nürnberg)
Hästi eksponeeritud? Saksa rahvusmuuseumi kogude areng alates 1994. aastast. (Gut aufgestellt? Die Entwicklung der Sammlungen des Germanischen Nationalmuseums seit 1994)

Anita Meinarte (Latvijas Nacionālais Vēstures muzejs, Riia)
Lähimineviku musealiseerimine. Läti ajaloomuuseumi kogemus. (Musealisierung der jüngsten Vegangenheit. Erfahrung des Historischen Nationalmuseum Lettlands)

11.45-12.15 Kohvipaus / Coffee Break

12.15-13.45
Karin Dern (Nordiska museet, Stockholm)
Nordiska muuseumi argikultuuri kogu. Kultuuriline mitmekesisus ja elu tänapäeva Rootsis. (Die Sammlung der Alltagskultur im Nordischen Museum. Kulturelle Vielfalt und Leben in Schweden von Heute)

Dr Žygintas Būčys (Lietuvos Nacionalinis Muziejus, Vilnius)
Kogumispõhimõtted Leedu rahvusmuuseumis. (Collection Development Policy at the National Museum of Lithuania)

Monika Matwiejczuk (Muzeum Historii Polski, Varssavi)
Poola ajaloomuuseumi kogude loomine. Strateegia kriisi ajal. (Creating the collection of the Polish History Museum. Strategy in times of Crisis)

Kokkuvõte / Conclusion

Seminari keeled on saksa ja inglise keel, sünkroontõlge eesti keelde / The seminar languages are German and English.

Konverentsil osalemine on tasuta, kuid eelregistreerimisel. Registreerida saab SIIT!

Lähem info:

Tõnis Liibek, Eesti Ajaloomuuseumi teadusdirektor