Avaleht > Uudiste arhiiv > MAARJAMÄE LOSSIS AVATAKSE NÄITUS VABARIIGI AASTAPÄEVA VASTUVÕTTUDE KLEITIDEST
MAARJAMÄE LOSSIS AVATAKSE NÄITUS VABARIIGI AASTAPÄEVA VASTUVÕTTUDE KLEITIDEST
Kolmapäev, 05 Veebruar 2014 17:03

Alates reedest, 7. veebruarist 2014 on Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossis (Pirita tee 56, Tallinn) avatud Eesti Moekunstnike Ühenduse näitus "MIRAAŽID. Mood vabariigi aastapäevaks."

Eesti Moekunstnike Ühendusel täitus 2013. aastal 20 aastat. Sel puhul kutsub Eesti Moekunstnike Ühendus koostöös Läti Disainerite Liiduga kõiki moekunstisõpru näitusele Maarjamäe lossi vaatama valikut moekunstnike käe all kõige tähtsamateks riiklikeks tähtpäevadeks – vabariigi aastapäeva vastuvõttudeks - loodud pidulikest rõivastest.

Need erilised kleidid on justkui MIRAAŽID – õhupeegeldused, mis viivad nii kandja kui vaataja imede maailma. Tuhkatriinulik ilmutus on kui terendus muinasjutulisest elust, mis võib saada reaalsuseks, kui vaid julgeme unistada.

Fotol: Näituse üks koostaja Anu Hint kohendamas eksponeeritud kostüüme. 5. veebruar 2014. Fotograaf: Vahur Lõhmus

Näitusel eksponeeritud kleidid on valminud viimase kahekümne aasta jooksul, kandes endas killukest moeajalugu. Sünnipäevanäitusel osalevad külalised naabermaadest – Läti ja Soome moekunstnikud oma riikide aastapäevadeks disainitud rõivastega. Kõrvutades naaberriikides vabariigi aastapäevaks valminud moeloomingut Eesti kunstnike töödega, võib märgata traditsioonide eripära nii rõivastes kui riigi sünnipäeva tähistamise tavades.

Teiste hulgas saab näitusel näha moekunstnik Kai Saare poolt presidendiproua Ingrid Rüütlile loodud kleite vastuvõttudest aastatel 2002-2004. Näitusel on esindatud ka Läti endise presidendi Vaira Vike Freiberga, Eesti Ajaloomuuseumi direktori ja mitmete teiste silmapaistvate naiste kleidid.

Näituse koostajad:
Anu Hint, Eesti Moekunstnike Ühendus
Česlija Čable-Zibene, Läti Disainerite Liit

Näitus "MIRAAŽID. Mood vabariigi aastapäevaks." on Maarjamäe lossis avatud 7. veebruarist 2. märtsini 2014.

Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe loss on avatud kolmapäevast pühapäevani kell 10-17.
Kohale saab bussidega 1A, 5, 8, 34A ja 38, peatus Maarjamägi.

Näitust toetavad:
Eesti Kultuurkapital, Eesti Kunstnike Liit, Kaubamaja AS, Eesti Ajaloomuuseum

Reti Meema
Kommunikatsioonijuht
See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
Tel: 6228 626
Mob: 5650 3357