Avaleht > Uudiste arhiiv > ÕPITUBADE SARI „ASJA ARMASTAJAD“ TEEMAL „AJALOOLISTE RELVADE KOLLEKTSIONEERIMINE JA SÄILITAMINE“
ÕPITUBADE SARI „ASJA ARMASTAJAD“ TEEMAL „AJALOOLISTE RELVADE KOLLEKTSIONEERIMINE JA SÄILITAMINE“
Teisipäev, 14 Jaanuar 2014 10:27

Laupäeval, 25. jaanuaril 2014 algusega kell 13.00 toimub Suurgildi hoones (Pikk 17, Tallinn) õpituba ajalooliste relvade kollektsioneerimise teemal. Õpituba viivad läbi JAAK MÄLL (Eesti Ajaloomuuseumi teadur-kuraator ja relvakogu hoidja) ja MARGUS SINIMETS (MTÜ Saaremaa Sõjavara Seltsi juhataja).

 

Eesti Ajaloomuuseumi relvade kollektsioon on üks suurim omalaadseid Eestis sisaldades üle 2700 eseme. Kogu sisaldab külm- ja tulirelvi, turviseid ja muid sõjapidamisvahendeid 13. sajandist kuni tänapäevani. Millised probleemid on ajalooliste külm- ja tulirelvade kollektsioneerimisel, kuidas ja kas erineb muuseumi kogumistöö erakollektsionääride omast, mida silmas pidada relvade hoiustamisel, sellest kõigest tuleb õpitoas juttu.

Õpitoa keskseks teemaks on Eesti Vabariigi relvaseadusega relvade kollektsioneerimisele pandud seaduslikud raamid, puudutades nii üldist situatsiooni, väljakujunenud praktikat kui ka võimalikke tulevasi õigussituatsiooni muudatusi.

Lisaks tehakse juttu relvade kogumise ja säilitamisega kaasnevatest praktilistest probleemidest, tutvuda saab ajalooliste relvade eksponeerimise põhitõdedega Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone relvakambris.

Palume osalemiseks registreeruda SIIN. Kohtade arv on piiratud!

Osalustasu 3 eurot.

relvakamber3

Fotol: Suurgildi hoone Relvakamber annab ülevaate siinmail kasutatud külm- ja tulirelvadest. Foto: Vahur Lõhmus

Järgmine õpituba teemal „Kunstikogu muuseumis ja maalide-raamide esmane korrastamine" toimub 15. veebruaril 2014 kell 13. Õpituba viib läbi Eesti Ajaloomuuseumi teadur-kuraator Epp Kangilaski.

Vaata kogu sarja infot SIIT!

Eesti Ajaloomuuseumi õpitubade eesmärk on kultuuripärandi väärtustamine. Räägime sellest, kuidas ise kodustes tingimustes alal hoida perekonnalooga seotut, armsaid isiklikke mälestusesemeid või kollektsioone. Mõtleme koos teemadel, missugused asjad väärivad kohta muuseumis ja millised asjad on inimesele isiklikult tähtsad. Vaatleme, mida muuseumis hoitakse ja mida hoitakse kodus. Selgitame, kuidas vanu asju ehk meie kultuuripärandit ära tunda, säilitada ja/või taas kasutama õppida.

Avasta ASJA lugu!

Täpsem info:

Inge Laurik-Teder

Arendusdirektor

Tel: 6411 631

inge.laurik(at)ajaloomuuseum.ee