Avaleht > Uudiste arhiiv > AJALOOLAUPÄEVAK ETTEKANDEGA LENNART MERIST
AJALOOLAUPÄEVAK ETTEKANDEGA LENNART MERIST
Esmaspäev, 09 Detsember 2013 13:54

Laupäeval, 14. detsembril kell 13.00 toimub Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossis tänavuse hooaja viimane ajaloolaupäevak. Seekord räägib tuntud kultuuritegelane Andres Langemets Eesti Vabariigi president LENNART MERIST.

 

Andres Langemets kõneleb laupäevakul Lennart Georg Meriga (1929‒2006) seotud isiklikest mälestustest, mis pärinevad mitme aastakümne pikkusest ajast, eelkõige alates 1970. aastatest. Vaatluse alla tuleb Lennart Meri kirjutatud raamatu „Hõbevalge: Reisikiri tuulest ja muinasluulest" (ilmus aastal 1976) retseptsioon ja sellele järgnenud seiklusrikkad ajad nii Kihnus, Moskvas kui Kirjanike Liidus ja Vabariigi Presidendi akadeemilises nõukogus (1994–2001). Mitmeid mälestuskilde ja meeleolukaid palu saab kuulda ka hilisematest aastatest.

Sissepääs ajaloolaupäevakule on 1 euro.

 

Fotol: President Lennart Meri jõuluvanaga 1992. aastal. Eesti Ajaloomuuseum (AM F 32557) 

 

Maarjamäe lossis toimuvad laupäevakud keskenduvad probleemsetele sõlmpunktidele ja teemadele Eesti ajaloos, mis vajavad täiendavat uurimist ning on atraktiivsed ja huvipakkuvad ka avalikkusele. Kuuenda loengutesarja läbiv teema on "Valitsejad Eesti ajaloos". Eestil on läbi ajaloo olnud väga eripalgelisi juhte, võimukandjaid ja valitsejaid, kes on mänginud maa arengus olulist rolli. Kõik nad väärivad põhjalikumat tutvustamist ja nende teod tänapäeva vaatekohast analüüsimist. Loengusarja jooksul valgustavad tuntud Eesti ajaloolased uuemaid uurimistulemusi ning annavad hinnangu eri ajastu võimuesindajate tegevusele.

 

Kohale saab bussidega 1A, 5, 8, 34A ja 38, peatus Maarjamägi.

Sarja toetab Eesti Kultuurkapital!

 

Lähem info:
Tõnis Liibek
Eesti Ajaloomuuseumi teadusdirektor
tonis.liibek(at)ajaloomuuseum.ee
tel: 6411 631