Avaleht > Uudiste arhiiv > OOTAME KÕIKI EKSKURSIOONIDELE NÄITUSEL "STIILNE DAAM"
OOTAME KÕIKI EKSKURSIOONIDELE NÄITUSEL "STIILNE DAAM"
Esmaspäev, 14 Oktoober 2013 10:04

Maarjamäe lossis on vaid 27. oktoobrini avatud Museokeskus Vapriikki (Tampere) koostatud näitus „STIILNE DAAM. Lady Ostapecki rõivad ja portreed Ameerikast". Kutsume kõiki ringkäikudele näitusel 17. ja 24. oktoobril!

 

Näitus „STIILNE DAAM. Lady Ostapecki rõivad ja portreed Ameerikast" toob Eesti publikuni Lady Ostapecki ajaloolise rõiva- ja aksessuaaride kollektsiooni pärlid, mis nüüdseks on leidnud koha Haihara Muuseumifondis. New Yorgis elav Soome päritolu Ameerika kollektsionäär ja fotograaf Lady Ostapecki on pühendunult kogunud unikaalseid moerõivaid, jalatseid, kotte, kübaraid, lehvikuid, ehteid ja erinevaid tekstiilesemeid aastatest 1800–1970. Moeajaloo entusiastina on see tundliku silmaga daam aegade jooksul talletanud imelisi näited Ameerika rõivamoest ja aksessuaaridest. Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossis saab tutvuda valikuga Lady Ostapecki kollektsiooni väärtuslikematest esemetest.

stiilne daam

Ajaloolised kostüümid ja aksessuaarid on Lady Ostapecki inspireerinud ka fotograafina. Riietades modelle ajaloolistesse kostüümidesse ja kasutades rekvisiitidena esemeid oma kollektsioonist on Lady Ostapeck 20. sajandi algusest pärineva lõõtskaamera abil loonud portreesid, kus omavahel põimuvad ajalugu, kaasaeg ja fantaasia. Oma teostega muudab Lady Ostapeck unistuse üheks hetkeks tegelikkuseks. Ta usub, et portree jaoks valitud rõivastes julgeb inimene olla just selline, nagu ta tegelikult tahab olla.

Näitus „STIILNE DAAM. Lady Ostapecki rõivad ja portreed Ameerikast" toob Eestisse tükikese suurest moemaailmast, heites pilgu Ameerika 19. ja 20. sajandi moekunsti arengule. Kauneid kostüüme saadab 20. sajandi alguse fotokunsti traditsioone järgiv jutustus portreedes.

Enne veel, kui Lady Ostapecki kollektsioon tagasi Tamperesse sõidab, kutsume kõiki moeajaloohuvilisi ringkäigule näitusel „STIILNE DAAM". Ringkäiku juhib Eesti Ajaloomuuseumi näituste juht Herke Vaarmann.

Neljapäeval, 17. oktoobril kell 15.00. Registreeru SIIN
Neljapäeval, 24. oktoobril kell 16.00. Registreeru SIIN

Sissepääs muuseumipiletiga, piletihinnad leiate SIIT!

Kutsume kõiki osa saama ajatust stiilist!

Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe loss (Pirita tee 56, Tallinn) on avatud K-P kell 10-17.

Lisainfo:
Herke Vaarmann
Näituste ja ürituste juht
See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
Tel: 6228 607