Avaleht > Uudiste arhiiv > ÕPITUBA SARJAST „ASJA ARMASTAJAD“ TEEMAL „KAS JA KUIDAS KOGUDA MÜNTE?“
ÕPITUBA SARJAST „ASJA ARMASTAJAD“ TEEMAL „KAS JA KUIDAS KOGUDA MÜNTE?“
Teisipäev, 01 Oktoober 2013 14:57

Laupäeval, 12. oktoobril 2013 algusega kell 13.00 toimub Suurgildi hoones (Pikk 17, Tallinn) õpituba numismaatika teemal. Õpituba viib läbi IVAR LEIMUS (numismaatik ja Eesti Ajaloomuuseumi teadur-kuraator).

Numismaatika tähendab ühelt poolt müntide kogumist, teisalt aga nende uurimist – tegemist on samal ajal nii kollektsioneerimise kui ka teadusega. Eesti Ajaloomuuseumi mündikogu hoidja Ivar Leimus tutvustab järjekordses õpitoas asja armastajatele müntide kogumise põhimõtteid, nende hankimisega seonduvat seadusandlust, kollektsiooni korrastamise ja hoidmise aluseid ning müntide määramist. Kuna enamasti kogutakse just kodumaaga seotud esemeid, siis tuleb juttu ka sellest, missugused rahad on Eestis ajaloo jooksul ringelnud, kes on need valmistanud ja kuidas nad on siia sattunud. Asja armastajatel on võimalik oma käega katsuda niihästi tuhandeaastaseid dirhemeid Araabia kalifaadist, penne anglosakside Inglismaalt ja muistsest Sigtunast kui ka kohalike maaisandate kesk- ja varauusaegseid veeringuid-killinguid.

Juhul, kui õpitoas osalejal on oma koduses kollektsioonis mõni põnev münt, mille kohta ta rohkem teavet soovib, siis tasub see kaasa võtta.

Palume osalemiseks eelregistreeruda SIIN või e-posti aadressil: inge(at)ajaloomuuseum.ee

Kohtade arv on piiratud! 

Osalustasu 3 eurot.

kettleri kulden u 1560aastad

Fotol: Liivimaa ordumeister Gotthard Kettleri topeltkulden umbes 1560. aastast. Eesti Ajaloomuuseumi kogu

Järgmine õpituba teemal „Esimesed kinoetendused Eestis ja filmimaterjali säilitamine" leiab aset 16. novembril kell 13.00. Õpituba viivad läbi Eesti Ajaloomuuseumi teadusdirektor TÕNIS LIIBEK ja MAIROLD KAUS Eesti Filmiarhiivist.

Vaata kogu sarja infot SIIT!

Eesti Ajaloomuuseumi õpitubade eesmärk on kultuuripärandi väärtustamine. Räägime sellest, kuidas ise kodustes tingimustes alal hoida perekonnalooga seotut, armsaid isiklikke mälestusesemeid või kollektsioone. Mõtleme koos teemadel, missugused asjad väärivad kohta muuseumis ja millised asjad on inimesele isiklikult tähtsad. Vaatleme, mida muuseumis hoitakse ja mida hoitakse kodus. Selgitame, kuidas vanu asju ehk meie kultuuripärandit ära tunda, säilitada ja/või taas kasutama õppida.

Avasta ASJA lugu!

 

Täpsem info:

Inge Laurik-Teder

Arendusdirektor

Tel: 6411 631

inge.laurik(at)ajaloomuuseum.ee