Avaleht > Uudiste arhiiv > AJALOOLAUPÄEVAKUL RÄÄGIME KONSTANTIN PÄTSIST
AJALOOLAUPÄEVAKUL RÄÄGIME KONSTANTIN PÄTSIST
Kolmapäev, 25 September 2013 10:59

Laupäeval, 5. oktoobril kell 13.00 toimub Maarjamäe lossis ajaloolaupäevak sarjast „Valitsejad Eesti ajaloos". Tartu Ülikooli Eesti ajaloo dotsent, ajaloodoktor Ago Pajur analüüsib Konstantin Pätsi maailmavaadet ja tegevust.

 

f28475 pts 1930aastadKonstantin Päts (1874–1956) oli avaliku elu tegelane, poliitik, riigimees ja Eesti Vabariigi esimene president. Kes siis teda ei teaks! Aga mida me Pätsist õigupoolest teame?

Kes ta oli? Rahvusradikaal või sotsialist? Aatemees või majandusmees? Omariikluse ämmaisand või iseseisvuse timukas? Demokraatia kaitsja või vabaduse lämmataja? Moskva mõjuagent või Saksa orientatsiooni maaletooja? Kuigi nii nimetatud kui ka mitmed teised küsimused jäävad ühese vastuseta, püütakse ettekande raames nende üle arutleda.

Maarjamäe lossi kinosaalis toimuvad laupäevakud keskenduvad probleemsetele sõlmpunktidele ja teemadele Eesti ajaloos, mis vajavad täiendavat uurimist ning on atraktiivsed ja huvipakkuvad ka avalikkusele. Kuuenda loengutesarja läbiv teema on "Valitsejad Eesti ajaloos". Eestil on läbi ajaloo olnud väga eripalgelisi juhte, võimukandjaid ja valitsejaid, kes on mänginud maa arengus olulist rolli. Kõik nad väärivad põhjalikumat tutvustamist ja nende teod tänapäeva vaatekohast analüüsimist. Loengusarja jooksul valgustavad tuntud Eesti ajaloolased uuemaid uurimistulemusi ning annavad hinnangu eri ajastu võimuesindajate tegevusele.

Sissepääs ajaloolaupäevakule on 1 €.

Ajaloolaupäevakud toimuvad laupäeviti algusega kell 13.00 Maarjamäe lossis (Pirita tee 56, Tallinn).

Järgmine ajaloolaupäevak toimub 12. oktoobril 2013, mil Heino Prunsvelt räägib Karl-Siegmund Litzmannist.

Fotol: Konstantin Päts õunapuuaias. 1930. aastad. Eesti Ajaloomuuseumi kogu (F 28475).

Ajaloolaupäevakute kava asub SIIN

Täpsem info:
Tõnis Liibek
Eesti Ajaloomuuseumi teadusdirektor
tonis.liibek(at)ajaloomuuseum.ee
Tel: 6411 631