Avaleht > Uudiste arhiiv > XXXII TALLINNA VANALINNA PÄEVAD. IGAL TORNIL OMA LUGU
XXXII TALLINNA VANALINNA PÄEVAD. IGAL TORNIL OMA LUGU
Esmaspäev, 27 Mai 2013 14:39

Suurgildi hoone ürituste programm vanalinna päevadel pakub ka tänavu põnevaid üritusi. Uuri lähemalt! Tulge tutvuma ka väikenäitusega Oleviste torni minevikuloost ja 8. juunil on võimalus osaleda õpitoas "Asja armastajad".

1.-8. JUUNI Suurgildi hoone keldris kütteruumis VÄIKENÄITUS "KAS OLEVISTE TORN OLI MAAILMA KÕRGEIM?"

2. JUUNI – KIRIKUPÄEV

KELL 19.00

Kiili vanamuusikaansambli kontsert „Samm sajandite taha" . Sissepääs muuseumipiletiga.

4. JUUNI - TRADITSIOONIDE PÄEV

KELL 16.00

Ringkäik näitusel "Veelinnurahvas. Lennart Meri filmirännakud 1969-1988". Jaak Prozes räägib hõimurahvastest.

Sissepääs muuseumipiletiga.

KELL 17.00

Kammerkoori Collegium Musicale kontsert „Unustatud rahvad".

Ettekandele tulevad Veljo Tormise teosed „Karjala saatus" ja „Vadja pulmalaulud". Dirigeerivad Miina Pärn ja Maarja Helstein.

Üllatusesinejana esitab kontserdi alguses paar laulu Eestis külas viibiv liivlaste ansambel Rândalist Ventspilsist.

Sissepääs muuseumipiletiga.

5. JUUNI - MUUSEUMIPÄEV

Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone on avatud kell 10-20.

Sissepääs ja osalemine programmides SOODUSPILETIGA 3€

KELL 12-17

TÖÖTUBA "Valmista loheteemaline helkur!" Ootame kõiki huvilisi osalema kell 12-17 eksperimentaariumis toimuvas töötoas, kus saab valmistada loheteemalisi helkureid ning joonistada oma lemmiklohesid. Kogu päeva jooksul on võimalus loheretke töölehe kaasabil otsida majas pesitsevaid lohesid ning leida vastuseid ajalooteemalistele küsimustele. Miks just lohe? Suurgildi hoone piilaritel on juba üle 600. aasta valvanud kivisse raiutud lohe. Lustakas lohe nimega Gildi Gilbert luusib nüüd kogu majas ringi. Tule ja otsi ta üles!

KELL 15.00

Ekskursioon SUURGILDI HOONE KELDRIST PÖÖNINGUNI Eesti Ajaloomuuseumi teadur-kuraatori, tunnustatud keskaja uurija IVAR LEIMUSE juhtimisel.

Haruldane võimalus tutvuda Tallinna vanalinna ühe pärli, Suurgildi hoone arhitektuuriga. See, mis igapäevasele külastajale jääb märkamatuks, saab giidi kaasabil nähtavaks. Nautida saab linnavaadet gildihoone pööningult. Sealtki saab näha vähemalt kahte Tallinna torni: tule ja uuri välja, millised need on.
Ekskursioon toimub eesti keeles. Osalemine sooduspiletiga (3 eurot).

Eelregistreerimisega tel: 6411 633 või e-maili aadressil See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. (kuni 25 inimest).

KELL 16.00

Haridusprogramm „KES ON ARHEOLOOG?"

Nn Pika tänava arheoloogiaekspeditsioon ehk täna luurame, surfime ja kaevame. Kogunemine SUURGILDI HOONES.

Osalustasu 3 eurot.

Programmi juhib Eesti Ajaloomuuseumi arheoloogiakogu hoidja Krista Sarv. Vaatame, kuidas arheoloog töötab ja mida maa seest leida võib. Programmi ülesehitus lähtub arheoloogiliste välitööde reaalsetest toimingutest. Moodustatakse ekspeditsiooni koosseis ja valitakse tööriistad, toimub arheoloogiline luure ümber kinnistu: tutvume ümbruskonna maastikuvormidega – rannavall, platoo, kuhu saaks ehitada maja. Seejärel toimub Suurgildi hoone sisehoovis surfimine ja kaevamine.

KELL 17.00

Ringkäik MART MERI juhtimisel näitusel „Veelinnurahvas. Lennart Meri filmirännakud 1969-1988"
Osalemine sooduspiletiga (3 eurot).

KELL 18.00-18.30

VIKTORIIN „MIS SEE ON?"

Traditsiooniline ajaloomuuseumi viktoriin Suurgildi hoones, mille käigus saab panna proovile oma teadmised ajaloolistest esemetest. Paneme välja mitmesuguseid naljakaid, ebatüüpilisi museaale, mille tähendust on osalejatel võimalik ära arvata. Võitjale auhind. Viktoriini viib läbi muuseumipedagoog Triin Siiner.

NB! Muuseumitöötajatele osavõtt keelatud :)

8. JUUNI - VANA AJA PÄEV

KELL 13.00

ÕPITUBA sarjast „ASJA ARMASTAJAD" teemal arheoloogia ja eksperimentaalarheoloogia. Õpituba viib läbi Eesti Ajaloomuuseumi teadur-kuraator Krista Sarv. Praktilisi näpunäiteid jagab arheoloogiliste tekstiilide spetsialist Jaana Ratas.
Osalemine eelregistreerimisega SIIN!
Osalustasu 3 eurot.