Avaleht > Uudiste arhiiv > AJATEATRI ETENDUS "HELIOSE LAPSED" MAARJAMÄEL
AJATEATRI ETENDUS "HELIOSE LAPSED" MAARJAMÄEL
Kolmapäev, 10 Aprill 2013 11:55

Ajateater ja Eesti Ajaloomuuseum kutsuvad etendusele „HELIOSE LAPSED" 22. ja 24. aprillil ning 11, 12. ja 17. mail Maarjamäe lossi (Pirita tee 56, Tallinn).

On aasta 1932, Eestisse on jõudmas helifilm. Esimest rääkivat linateost "Päikese lapsed" võtab üles kuulsa kirjamehe vend Theodor Luts. Helindamiseni on jäänud üks öö, kui selgub, et Oscarit väärt teose teel on ületamatuid takistusi. Theodori ja tema ennastsalgava abikaasa Aksella pingutisi ähvardab nurjata sündmuste virvarr, milles osalevad Miss Estonia 1932 Nadja Peedi-Hoffmann, soome suurärimees ja filmi sponsor Erkki Karu, venda ja napsu otsiv Oskar Luts ning Nadja kihlatu, skandaalne poeet August Alle. Kas eesti rahvas saab oma filmi? Kas Theodor suudab võita oma Freudi kompleksi? Kes pälvib Miss Estonia suudluse? Ja millist osa mängib selles kõiges Bruno-nimeline peni?

Lustlik kaader eesti kultuuriloost etendub Maarjamäe lossis, kus kõnealusel ajal tegi ilma lokaal Riviera-Palais.
Rutake, et olla tunnistajaiks pikantsele stseenile, mis ühendab Hitchcocki õudused Chaplini huumoriga!

Autor: Loone Ots
Lavastaja: Anne Velt
Kunstnik: Kristel Maamägi
Koreograaf: Karmen Ong

Osades: Argo Aadli (Tallinna Linneateater), Anti Kobin (NUKU), Mairi Jõgi (Eesti Improteater), Katrin Valkna, Terje Pennije, Hannes Prikk, Lauri Lehtmets ja Tarvo Krall.

Etendused toimuvad vaid VIIS korda 2013. aasta kevadel:
22. ja 24. aprillil ja 11, 12, 17 mail algusega kell 19.00.

NB! Lavastuse „Heliose lapsed" piletiga sissepääs Maarjamäe lossis asuvale Eesti Filmimuuseumi näitusele "Siin me oleme! Eesti filmi esimene sajand" tund enne etendust TASUTA! Töötab muuseumi kohvik.

Pileteid on müügil Piletilevis (hinnaga 10-14 eurot).

Uksed avatakse 18.00
Etenduse kestus 1 tund ja 10 minutit

Kohale saab bussidega 1A, 5, 8, 34A ja 38, peatus Maarjamägi.

Jälgi meie uudiseid ka Facebookis:
Eesti Ajaloomuuseum: https://www.facebook.com/ajaloomuuseum

Teate edastas:
Reti Meema
Kommunikatsioonijuht
See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
Tel: 6228 626