Avaleht > Uudiste arhiiv > KUTSUME KÕIKI SUURGILDI HOONESSE JA NIGULISTE MUUSEUMISSE!
KUTSUME KÕIKI SUURGILDI HOONESSE JA NIGULISTE MUUSEUMISSE!
Kolmapäev, 06 Märts 2013 11:31

Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone ja Niguliste muuseum kutsuvad kõiki tähistama pärandiaastat ja otsima näitustelt põnevaid ajaloolisi esemeid. Seekord kutsume kõiki vaatama kuulsa Fabian von Ferseni rüüd ja mütsi.

Kaks väärikat Tallinna vanalinna keskaegset hoonet, Suurgildi hoone ja Niguliste kirik, majutavad uhkeid esemeid minevikust. Ja nagu ikka headel sõpradel kombeks, kipuvad ka asjad vahepeal külla minema. Nii on Suurgildi hoone püsiekspositsioonist rändama läinud 17. sajandil Tallinnas sündinud ja siia maetud Rootsi kuningriigi kindralfeldmarssali Fabian von Ferseni kuldbrokaadist surikuub. Muuseumikülastajatel on võimalik see üles otsida Niguliste muuseumi populaarselt näituselt „Ars moriendi – suremise kunst". Surirüü juurde kuulunud mütsi võib aga näha gildihoone näituseruumis „Asja hing".

Alates 9. märtsist kuni 2. juunini 2013 pakume võimalust külastada Eesti Ajaloomuuseumi püsinäitust „VISA HING. 11 000 aastat Eesti ajalugu" ja Niguliste muuseumi näitust „Ars moriendi – suremise kunst" tavapärasest soodsama piletihinnaga. Kasutage suurepärast võimalust külastada kahte põnevat näitust Tallinna vanalinnas.

Sooduspileti saab lunastada pärast seda, kui muuseumikülastaja on ühes muuseumis juba käinud: Niguliste muuseumi näituse „Ars moriendi – suremise kunst" piletiga on sissepääs Eesti Ajaloomuuseumi näitusele „VISA HING" soodushinnaga ja vastupidi. Selleks tuleb kassas näidata tavahinnaga ostetud piletit! Sooduskampaania kehtib kuni 2. juunini 2013.

Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone (Pikk 17) hinnad Niguliste muuseumi pileti esitamisel:
Täispilet: 3 eurot (tavahind 5 eurot)
Sooduspilet õpilasele, üliõpilasele, pensionärile: 2 eurot (tavahind 3 eurot)
Perepilet: 7 eurot (tavahind 9 eurot)

Niguliste muuseumi (Niguliste 3) hinnad Suurgildi hoone pileti esitamisel:
Täispilet: 2 eurot (tavahind 3,50 eurot)
Sooduspilet õpilasele, üliõpilasele, pensionärile: 1.20 eurot (tavahind 2 eurot)
Perepilet: 5 eurot (tavahind 7 eurot)

 

Fotol: 1678. aastal Tallinna toomkirikusse maetud Fabian von Ferseni kuldbrokaadist surikuub. Eesti Ajaloomuuseum

 

Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones avatud püsinäitus „VISA HING. 11 000 aastat Eesti ajalugu" aitab mõista siin elanud inimeste erakordsust ning tutvustab neid enim mõjutanud ajaloosündmusi. Ekspositsioon avab Eesti inimeste minevikku põnevate teemaruumide kaudu. Väljapanekul „Asja hing" on teiste eksootiliste ja haruldaste asjade hulgas eksponeeritud mitmeid surmakultuuriga seotud esemeid. Näha saab nii Fabian von Ferseni kuue juurde kuulunud mütsi, kassi sarkofaagi, muumia kätt, vaenlase juustest valmistatud käevõru ja palju muud eksootilist.
Täpsemalt loe SIIN

Suurgildi hoone on AVATUD:

1. sept - 30. apr E-T ja N-P kell 10-18, suletud kolmapäeviti

1. mai - 31. aug iga päev kell 10-18

Niguliste muuseumi näitus „Ars moriendi – suremise kunst" keskendub kesk- ja varauusaegsele mälestamis-, matuse- ja surmakultuurile, pühendudes eeskätt nende teemade kajastumisele selle perioodi kirikukunstis. Väljapanek kaasab ja seletab lahti Niguliste muuseumis väljas olevaid hauaplaate, epitaafe, vappepitaafe ja teisi sakraalkunsti teoseid. Matusetraditsioonide ja -riituse tavasid ning läbiviimist avavad kultuuriloolised esemed, nagu näiteks erinevad kirstukaunistused alates keskajast kuni 18. sajandini, metallsargad ja matuseregaaliad, mille seas ka 1678. aastal Tallinna toomkirikusse maetud Fabian von Ferseni uhke kuldbrokaadist surikuub.
Täpsemalt loe SIIN

Niguliste muuseum on AVATUD:

K-P kell 10-17, suletud E-T

 

Tule ja avasta asjade hing!

Täpsem info Niguliste muuseumi näituse kohta:
Merike Kurisoo
Niguliste muuseumi kuraator-koguhoidja
See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
Tel: 631 4330
www.nigulistemuuseum.ee

Teate edastas:
Reti Meema
Kommunikatsioonijuht
See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
Tel: 6228 626
Mob: 5650 3357