Avaleht > Uudiste arhiiv > PIIRIVALVE LUGU - INIMESE LUGU
PIIRIVALVE LUGU - INIMESE LUGU
Teisipäev, 04 Detsember 2012 14:12

Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossis (Pirita tee 56) on 13. jaanuarini 2013 avatud Eesti Piirivalve 90. aastapäevaks valminud näitus „Piirivalve lugu – inimese lugu".

Näitus keskendub tekstis ja pildis inimestele, kes on olnud piirivalve organisatsiooni taastamise ja arendamise juures, teinud kohusetundlikult oma igapäevast tööd ja kelle nägu on tänane piirivalve.

Näitusele valitud lugude eesmärk on tuua esile väärtused ja hoiakud, mida kandsid ja rakendasid piirivalve taastamise juures võtmepositsioonidel olnud inimesed, kes osalesid organisatsiooni kujundamisel ja teenistuse korraldamisel. Piirivalvurite endi poolt jutustatud lugudes räägitakse väärtustest, mis aitasid piirivalvel kujuneda ja areneda ühtseks ning kokkuhoidvaks pereks, kus valitseb ühtne meeskonnavaim, kindlad väljakujunenud traditsioonid, varjamatu isamaa-armastus ning põhimõte „üks kõigi, kõik ühe eest."

Tegemist on valikuga tänastele piirivalvuritele eeskujuks olnud kolleegide lugudest, nende mõtetest ja suhtumisest ellu ja teenistusse, isamaasse ning traditsioonidesse. Näitusel saab tutvuda 12 piirivalves teeninud ja teeniva inimese looga. Näitus on eestikeelne.

Näitus jääb Maarjamäe lossis avatuks kuni 13. jaanuarini 2013. Maarjamäe loss on avatud K-P kell 10-17. 

Maarjamäe lossis on avatud veel Eesti Vabariigi ajalugu tutvustav suurnäitus „ISEOLEMISE TAHE" ja Eesti Filmimuuseumi näitus „SIIN ME OLEME! Eesti filmi esimene sajand".

Jälgi Eesti Ajaloomuuseumi uudiseid Facebookis: https://www.facebook.com/ajaloomuuseum

Maarjamäe lossi juurde sõidavad bussid 1A, 5, 8, 34A ja 38, peatus Maarjamägi.

Fotol: President Lennart Meri löömas piirivalve lipule esimest mälestusnaela 30. oktoobril 1992. aastal Toompea lossiplatsil piirivalve lipu annetamise tseremoonial. Esiplaanil vasakul seisab piirivalve traditsioonide taastaja major Johan Saar. Politsei- ja Piirivalveameti fotoarhiiv

Teate edastas:
Reti Meema
Kommunikatsioonijuht
See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
Tel: 6228 626
Mob: 5650 3357

Eesti Ajaloomuuseum
Pirita tee 56, 10127 Tallinn