Avaleht > Uudiste arhiiv > Eesti Ajaloomuuseum ja Eesti Meremuuseum kutsuvad tutvuma allveearheoloogiaga
Eesti Ajaloomuuseum ja Eesti Meremuuseum kutsuvad tutvuma allveearheoloogiaga
Esmaspäev, 12 November 2012 09:27

Alates 12. novembrist 2012 pakume võimalust külastada Eesti Ajaloomuuseumi näitust „Vettpidavad allikad. Keskaegne leid Tallinna lahest" ja Eesti Meremuuseumi uut näitust „Retk laevavrakkide vaikusemaailma" tavapärasest soodsama piletihinnaga.

 


Sooduspileti saab lunastada pärast seda, kui muuseumikülastaja on ühes muuseumis juba käinud ehk teisisõnu olles külastanud Meremuuseumi näitust „Retk laevavrakkide vaikusemaailma", saab Eesti Ajaloomuuseumi näitust „Vettpidavad allikad. Keskaegne leid Tallinna lahest" külastada soodushinnaga või vastupidi. Selleks tuleb kassas näidata tavahinnaga ostetud piletit!
Sooduskampaania kehtib kuni 26. veebruarini 2013.

 

Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone (Pikk 17) hinnad Paksus Margareetas käinutele:
Täispilet: 3 eurot (tavahind 5 eurot)
Sooduspilet õpilasele, üliõpilasele, pensionärile: 2 eurot (tavahind 3 eurot)
Perepilet: 7 eurot (tavahind 9 eurot)

Eesti Meremuuseumi Paksu Margareeta (Pikk 70) hinnad Suurgildi hoones käinutele:
Täispilet: 2 eurot (tavahind 4 eurot)
Sooduspilet õpilasele, üliõpilasele, pensionärile: 1 euro (tavahind 2 eurot)
Perepilet: 5 eurot (tavahind 7 eurot)

Vaid 26. veebruarini 2013 on Suurgildi hoones (Pikk 17) on avatud Eesti Ajaloomuuseumi ja Muinsuskaitseameti näitus „Vettpidavad allikad. Keskaegne leid Tallinna lahest".

Näitus toob publiku ette haruldase leiu ning esitab ühe keskaegse kaupmehe loo läbi tänaste uurijate silmade. Olenemata uurijate tõlgendustest jääb endiselt õhku küsimus, mis seal Tallinna lahel ikkagi juhtus?
Tallinna lahe põhjast leiti 2011. aasta augustis salapärane kast, mis osutus allveearheoloogilistel uuringutel unikaalseks keskaegseks reisikastiks. 13. sajandi lõpust pärinev kaupmehe reisikast ja selle 273 esemest koosnev leiukogum on esemeliikide mitmekesisuse ning müntide arvukuse poolest suurim ja ainus omalaadne veealune leid Eesti kontekstis. Fragmentaarsele materjalile toetuv uurimislugu on tõeline detektiivitöö, kus küsimusi on rohkem kui vastuseid ja vastused võivad anda ootamatuid tulemusi. Algselt üksnes kohaliku tähtsusega leid osutus ajalooallikaks, mis jutustab kaubasidemetest kaugete Põhjamere-äärsete kaubalinnadega. Täpsemalt SIIN

Näitusega kaasneb haridusprogramm „VETTPIDAVAD ASITÕENDID." Tegemist on detektiivimänguga keskaja kaubanduse ja arheoloogia ainetel. Täpsemalt saad lugeda SIIT!
Suurgildi hoone on avatud N-T kell 10-18, kolmapäeviti suletud.

Alates 3. novembrist 2012 kuni 28.aprillini 2013 on Eesti Meremuuseumi Paksu Margareeta suurtükitornis (Pikk 70) avatud näitus „Retk laevavrakkide vaikusemaailma", mis tutvustab Eesti vetes leiduvaid vanu laevavrakke ja nendega seotud lugusid.

Kogu näitus on kujundatud tumeda ja salapärase veealuse maailmana, et edasi anda tunnet, mis valitseb veepõhjas vrakkide juures. Näituse rõhk on visuaalsel, eelkõige just autentsel videomaterjalil, mille on filminud laevavrakke uurinud tuukrid või allveerobotid. Kõik välja pandud eksponaadid pärinevad Eesti Meremuuseumi mahukast allveearheoloogia kogust ja on spetsiaalselt selle näituse jaoks välja valitud.
Näitusega kaasneb haridusprogramm „VEEALUSED LOOD"
Paks Margareeta on avatud T-P kell 10-18, esmaspäeviti suletud.

Täpsem info Meremuuseumi näituse kohta:
Katrin Sepalaan
Näituste-ja teabeosakonna juhataja
See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
Tel: 6411 410

 

Mõlemad näitused on sündinud koostöös Shipwheriga (rahvusvaheline mereajalooallikate andmebaasi projekt).

Teate edastas:

Reti Meema
Eesti Ajaloomuuseumi kommunikatsioonijuht
See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
Tel: 6228 626
Mob: 5650 3357