Avaleht > Uudiste arhiiv > AJALOOLAUPÄEVAKUTE SARI "VASTUHAKUD EESTI AJALOOS"
AJALOOLAUPÄEVAKUTE SARI "VASTUHAKUD EESTI AJALOOS"
Teisipäev, 16 Oktoober 2012 09:09

Laupäeval, 20. OKTOOBRIL 2012, kell 13 jätkub laupäevakute hooaeg REIGO ROSENTHALI loenguga "Vastuhakud Vabadussõjas".

 

Eesti Ajaloomuuseumi korraldatud ajaloolaupäevakute viienda hooaja üldteemaks on "Vastuhakud Eesti ajaloos". Üritused toimuvad Maarjamäe lossis. Sissepääs muuseumipiletiga.

Ajaloolane Reigo Rosenthal annab oma ettekandes ülevaate Vabadussõja-aegsetest vastuhakkudest Eesti riigivõimu esindajatele Eesti Vabariigi kodanike poolt. Juttu tuleb ka rahutustest 2. jalaväepolgus 1918. aasta detsembris, Saaremaa mässust 1919. aasta veebruaris, vastuhakust Tartu tagavarapataljonis 1919. aasta juulis, aga ka streikidest ning kommunistide õõnestustööst sõja ajal üldiselt.

Ürituse kestus u 60 minutit.

 

Järgmine ajaloolaupäevak toimub 24. novembril 2012 ning teemaks on METSAVENNAD.

Maarjamäe lossi kinosaalis toimuvad laupäevakud keskenduvad probleemsetele sõlmpunktidele ja teemadele Eesti ajaloos, mis vajavad täiendavat uurimist ning on atraktiivsed ja huvipakkuvad ka avalikkusele. Seekordse loengutesarja läbivaks teemaks on "Vastuhakud Eesti ajaloos". Eesti ajaloos on toimunud läbi sajandite mitmeid ülestõuse ja vastuhakke valitsejatele ja võõrvõimudele, andes aimu rahva püsivast soovist iseotsustamise järele. Loengusarja jooksul valgustavad tuntud Eesti ajaloolased uuemaid uurimistulemusi ning analüüsivad toimunud sündmuste mõju Eesti ajaloole.

Sissepääs ajaloolaupäevakule muuseumipiletiga.

Toetuse eest täname Eesti Kultuurkapitali.

Ajaloo laupäevakud toimuvad kord kuus laupäeviti algusega kell 13.00 Maarjamäe lossi kinosaalis (Pirita tee 56).

Maarjamäe lossi juurde sõidavad bussid 1A, 5, 8, 34A ja 38, peatus Maarjamägi.

 

Võimalik on külastada ka Maarjamäe lossis avatud näituseid:

Avatud on Eesti Vabariigi ajalugu tutvustav suurnäitus „ISEOLEMISE TAHE", Filmimuuseumi näitus „SIIN ME OLEME! Eesti filmi esimene sajand".

Samuti on külastajatele avatud Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe kompleksi uute hoonete ja väliala ideekonkursi võistlustööde näitus ning Eesti Ajaloomuuseumi tulevase väliekspositsiooni ideevõistluse võistlustööde näitus.

Jälgi Eesti Ajaloomuuseumi uudiseid Facebookis: http://www.facebook.com/pages/Eesti-Ajaloomuuseum/188487634504902

 

Täpsem info:

Tõnis Liibek

Eesti Ajaloomuuseumi teadusdirektor

See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

Tel: 6411 631