Avaleht > Uudiste arhiiv > EESTI AJALOOMUUSEUM JA AJAKIRI IMELINE AJALUGU ALUSTASID KOOSTÖÖD
EESTI AJALOOMUUSEUM JA AJAKIRI IMELINE AJALUGU ALUSTASID KOOSTÖÖD
Teisipäev, 12 Juuni 2012 11:48

Eesti Ajaloomuuseum ja populaarne ajakiri Imeline Ajalugu alustasid koostööd. Selle sündmuse puhul teeb AS Äripäev muuseumikülastajatele kingituse!

 

Imelise Ajaloo väljaandja Eestis, AS Äripäev, annab Maarjamäe lossi ja Suurgildi hoone külastajatele ajakirja juunikuunumbri TASUTA kaasa! Ajakirjade arv on piiratud, seega: kes ees, see mees!

 

Muuseumi ja ajakirja koostöö eesmärgiks on ühine soov suurendada huvi Eesti ajaloo vastu nii kodumaal kui ka väljaspool Eestit. Koostöö pikem eesmärk on luua Eesti ajalugu käsitlevaid huvitavaid ja põnevaid artikleid, mida tõlgitaks ning mida saaksid lisaks eestlastele lugeda ka ajakirja sajad tuhanded väljaspool Eestit asuvad fännid - soomlased, rootslased, taanlased, norrakad, hollandlased ja lätlased.

Koostööprojekti esimene nähtav vili ilmus Imelise Ajaloo juuninumbris. Tegu on ajaloomuuseumi arhiivist pärineva meeleoluka fotoga möödunud sajandi kahekümnendate aastate Pärnust, kus suvises rannas poseerivad kaamerale mustanahalised muusikud koos kohalike tütarlastega.

Imeline Ajalugu on Põhjamaade suurim ajalooajakiri, mis ilmub Eestis 12 korda aastas, iga kalendrikuu keskel. Eestis esindab ajakirja Äripäev. Ajakiri ilmub veel Taanis, Rootsis, Norras, Soomes, Hollandis ja Lätis. Ajakirja peakorter on Taanis Kopenhaagenis, sealses toimetuses töötab umbes 40 inimest ning väljaanne teeb koostööd Põhjamaade mitmete ajaloolastega. Ajakiri kuulub Skandinaavia suurimate meediafirmade hulka loetavale kontsernile Bonnier. Ajakirja eestikeelne esmanumber ilmus 2011. aasta oktoobris, tänaseks on ajakirjal Eestis 10 500 tellijat, üksikmüügis leiab igakuiselt ostja 6500 eksemplari. Nende numbritega kuulub Imeline Ajalugu kindlalt kümne suurima Eestis ilmuva kuukirja hulka.

Vaata lähemalt SIIT!

Jälgi Eesti Ajaloomuuseumi uudiseid Facebookis: http://www.facebook.com/pages/Eesti-Ajaloomuuseum/188487634504902

 

Avasta aja lugu! See on imeline!

 

Info:

Reti Meema

Kommunikatsioonijuht

See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

Tel: 6228 626