Avaleht > Uudiste arhiiv > TALLINN TREFF 2013 FESTIVAL
TALLINN TREFF 2013 FESTIVAL
Neljapäev, 30 Mai 2013 00:00

Siit leiate rahvusvahelise etenduskunsti festivali TALLINN TREFF 2013 tänavaetenduste programmi Eesti Ajaloomuuseumi Börsi käigus 6.-8. juunini 2013. Etendused on tasuta!

Kogu festivali kava on saadaval veebilehel nuku.ee

Etendused toimuvad Pikka ja Laia tänavat ühendavas Börsi käigus, kus asub Eesti Ajaloomuuseumi väliekspositsioon "Ajaloo käik".

treff2013 raamita treff2013 raamita treff2013 raamita

6. juuni 2013

Kell 12.00

Peterburi Teatrikunstide Akadeemia etendus “PETRUŠKA”. Venemaa. Kestab 25 minutit.

Nukukomöödia Petruška abielust. Kogu perele.

Tegemist on vene teatri ühe arhailisema ja sümboolsema vormiga. Petruška karakter sarnaneb inglise Punchiga. Ta on küll vallatu, kuid esindab ka inimloomuse tumedamat poolt, tehes sageli hullumeelseid ja julmi tegusid. Petruškat ümbritsevad alati ka teised rahva mentaliteedi sümboolsed arhetüübid. Tema kohta leidub mitmeid müüte. See muinaslugu räägib Petruška armastusest ja praktilistest ettevalmistustest abieluks Marfuška-nimelise noore daamiga. Muuhulgas tuuakse vaatajateni Petruška asjaajamised Mustlase, Arsti, Kaprali ja Kuradiga. Viimane tundub olevat päris aus tüüp. Petruškat aitab rändmuusik Skomorohh ning lugu leiab õnneliku lõpu. Etenduses mängivad tudengid järgivad vanu nuku käsitsemise ja hääle kasutuse traditsioone.

Lavastajad: IRINA LASKARI, MARIA ALEKSANDROVA
Mängivad: ALEXANDER LOSKUTOV, NATALIA DEMIDIUK, GLEB GAVRILOV

Kell 13.00 ja 13.30

Viimsi kooli näiteringi K.O.K.K. etendus „Elu ei saa nii põnev olla?“. Kestab 15 minutit.

Sageli tundub, et elu ei paku piisavalt vaheldust, elamusi ja põnevust. Teistel näib nii huvitav olevat, aga mul – miski ei õnnestu, teiste õnnelikud hääled ajavad meele rahutuks. Kas see on tõsi, et elu ei saa nii põnev olla? Või jalutab õnn kogu aeg su kõrval, aga sa ei märka teda? Meie luulekava on inspireeritud noore andeka luuletaja Karl Silvar Alemaa luulest, kes möödunud sügisel võitis keskkooli arvestuses Kalju Lepiku luulevõistluse ning pälvis žürii esimehe Jarek Kasari poolehoiu. Kogu kava siduvaks luuletuseks on „Mart".

Luule autor: KARL SILVAR ALEMAA
Lavastaja: EVA KALBUS
Osades: RHETT KÜTSEN, GRETTEL VILDMAUS, JESSICA KARI, JÜRI ASPER, LAURA SAUGA, LIIS SAAREPERE, MAIA GRETE PLOOM, MERITH UNT, ALLAN MÖLDRE

7. juuni 2013

Kell 12.00

Tallinna Ülikooli koreograafiaosakonna tantsuetendus "Variatsioonide kosmos". Kestab 20 minutit.

Olles inimestena sarnased, tegeleme me siiski igaüks oma asjadega. Meie jaoks on oluline see, millised meie välja näeme. Meie jaoks pole oluline aeg, mis kulub asjadele, mida teeme kogu hingest. Üksinda on peaaegu võimatu midagi muuta. Me peame oskama märgata teineteist ja ka seda, et meil, inimestel, on palju sarnasusi ning me peame edasi minema ja rasked küsimused lahendama koos. Meie arvates on keskkonna teema üks nendest.

Tantsijad: SOFIA KETOVA, ALEKSANDRA KETOVA
Muusikud: THEODORE PARKER, ALVIN RAAT

Kell 13.00

Viimsi kooli näitetrupi Eksperiment etendus "Kas nii me olemegi?". Kestab 20 minutit.

Mida me teeme päevast päeva? Ärkame. Läheme kuhugi – tööle, kooli, lasteaeda. Kiirustame ja tõttame. Mida tegelikult teeme? Kas me kasutame oma aega väärtuslikult või raiskame seda ebaolulisele? Kas oskame hinnata teisi enda ümber või kasutame neid ära? Kas on vaja nii palju asju või piisab vähemast? Me suhtleme, kulutame aega ja kasutame asju iga päev. Ühel hetkel on kõike liiga palju.
Kas õhtul, kui päev on möödas ja uuesti magama läheme, saame öelda – mu päev läks korda? Või peame lubama, et oleme homme paremad kui eile?

Lavastaja: KÜLLI TÄHT
Mängivad: ELIS-MARII VILTSIN, OTT SALLA, GRETA LIISA GRÜNBERG, KRISTIN VÄSTRA, BRIGIT AROP, EMIL ORUB, HANS-JOOSEP HANSON, MATTIAS VAREM, NORA LAUKSE

8. juuni 2013

Kell 12.00

Tallinna Ülikooli koreograafiaosakonna tantsuetendus "Variatsioonide kosmos". Kestab 20 minutit.

Tantsijad: SOFIA KETOVA, ALEKSANDRA KETOVA
Muusikud: THEODORE PARKER, ALVIN RAAT