Avaleht > Uudiste arhiiv > TÖÖTOAD KODUSTE FOTOKOGUDE HOIDMISEKS
TÖÖTOAD KODUSTE FOTOKOGUDE HOIDMISEKS
Teisipäev, 03 Jaanuar 2012 10:45

Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones 4. märtsini 2012 avatud näituse “Silmapilkline ülessewõte. Eesti foto 1850-1912” raames toimuvad jaanuaris ja veebruaris kaks temaatilist töötuba, kus saab head nõu vanade fotode käsitsemiseks ja perekondliku fotopärandi tallel hoidmiseks.

Töötoad toimuvad 21. jaanuaril ja 18. veebruaril. Neid juhendab Eesti Ajaloomuuseumi foto- ja negatiivide kogu hoidja ning fotokonservaator Merilis Roosalu.

Mõlemas töötoas on kohti kuni 25 inimesele, seepärast palume soovijatel varakult registreeruda. Sissepääs muuseumipiletiga, 3€ (sooduspilet) ja 5€ (täispilet).  

Eelregistreerimine: Merilis Roosalu, e-post: See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. või telefonil 6228 654

Eelregistreerimine internetis: https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dDh4M2trc1ByRTFVb01XOTYzRkotS0E6MQ

 

Perekonnaalbumi koostamise töötuba

Laupäeval, 21. jaanuaril kell 13.00-15.00

Töötoa käigus otsitakse ajalooliste näidete ja isiklike kogemuste varal vastuseid küsimustele, kuidas fotodele jäädvustatud hetkekildudest ajas kestma jäävaid lugusid kokku panna, milline on üks väga väärtuslik perekonnaalbum ja kuidas uut ja vana kokku sobitada. Töötoas osalejad tutvuvad traditsioonilise perekonnaalbumi koostamiseks sobilike tänapäevaste materjalide ja töövahenditega, õpivad kahjustunud fotodele sobilikke fotonurki ja tugesid valmistama ning saavad nõu vanade perekonnaalbumite säilitamiseks.

 

Vanade fotode säilitamise töötuba

Laupäeval, 18. veebruaril kell 13.00-15.00

Kavas on vanadele fotodele tüüpiliste kahjustuste ja nende põhjustega tutvumine Eesti Ajaloomuuseumi fotokogu näidete varal; praktilised näpunäited edasise kahjustumise vältimiseks (fotode, negatiivide ja fotoalbumite käsitsemisel, pakendamisel, kinnitamisel, raamimisel, eksponeerimisel); praktilised näpunäited vanade fotode skannimiseks või ümberpildistamiseks. Osalejate nõustamine.

 

OSAVÕTT EELREGISTREERIMISE ALUSEL! Sissepääs muuseumipiletiga!

 

Suurgildi hoone

Eesti Ajaloomuuseum

Pikk 17

Tallinn 10123