Avaleht > Uudiste arhiiv > "VALGE PULM. HALL ARGIPÄEV" AINULT KOLM PÄEVA SUURGILDI HOONES
"VALGE PULM. HALL ARGIPÄEV" AINULT KOLM PÄEVA SUURGILDI HOONES
Neljapäev, 10 November 2011 14:34

11.-13. novembrini on Suurgildi hoone keldrikorrusel võimalik vaadata väikest moe- ja ehtenäitust. Tööde autoriteks on ehtekunstnik Kärt Summatavet ja moekunstnik Vilve Unt. Kunstnikega on võimalik kohtuda 11. novembril kell 14-16.

Näitusel „Valge pulm. Hall argipäev“ esitlevad ehtekunstnik Kärt Summatavet ja moekunstnik Vilve Unt eesti rahvakunsti ainetel sündinud kahte moe- ja ehtekollektsiooni. Näitus on Suurgildi hoones avatud vaid KOLM PÄEVA!

NB! REEDEL, 11 novembril, on näitus seoses keldris toimuva üritusega suletud alates kell 16-st. 12.-13. novembril ootame teid kell 10-18.

Näituse inspiratsiooniallikaks on meie esieRahvakunstist inspireeritud moekollektsioonmade säästlikust mõtteviisist lähtuvad nutikad rahvariiete lõiked ja detailid ning ehetega seotud hingemaastikke mõtestavad muistsed pühad ja argised tõekspidamised.

Vilve Undi moekollektsiooni „Valge pulm“ pruudirõivad toovad esile lihtsad ja rahvapäraste pulmakommetega seotud detailid ning kollektsiooni kaunistuselementides lähtutakse rahvapärasest usundilisest kompositsiooniloogikast. Kui lõpeb pulm, algab hall argipäev. Kollektsioon „Hall argipäev“ on pühendatud Kristjan Raua mõttele, et eestlaste esivanemad on „väle, mõtlev, laulev rahvas, kes vikerkaare taevast maha tõi ja enese ümber ehteks mässis”.

Kärt Summataveti ehtekollektsioon „Valge pulm“ on pühendatud rahvapäraste ehete „tsitaatidele“ ehk keeruketile, krõllidele, kodarrahadele ning muinasmaastikega seotud kujutlustele. Kollektsioon „Hall argipäev“ lähtub ideest, et ehted võivad olla nii rinnal kui seljal elulisi punkte kaitsvad, väge andvad kaitsemaagilised kaaslased kui ka rõivakinnitised, varruka-, seeliku- ja seljaehted, mis aitavad meil rännata suulises rahvaloomingus talletatud hingemaastikele.

Näitust kuulub Euroopa Kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi. Toetavad Eesti Kultuurkapital ja Eesti Ajaloomuuseum.

Näitus toimub Euroopa Kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi raames korraldatava rahvusvahelise konverentsi “Ornament – võti maailma“ (12.-13.11.2011) konverentsinäitusena, vt lähemalt http://www.folkart.ee/konverents-ornament--voti-maa .

Täpsem info:

Kärt Summatavet, tel 5035552

See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

Vilve Unt, tel 53422773