Avaleht > Uudiste arhiiv > FILMIMUUSEUMI FILMIPÜHAPÄEV
FILMIMUUSEUMI FILMIPÜHAPÄEV
Kolmapäev, 26 Oktoober 2011 12:41

Juba sel pühapäeval, 30. oktoobril 2011 kell 14 saab Maarjamäe lossi kinosaalis näha 9. Matsalu loodusfilmide festivali võidufilmi. Filmi juhatab sisse Eesti loodusfilmide suurmeister Rein Maran.

Käesoleval aastal pälvis Grand Prix film “Skandinaavia loodus - Soome” (Saksamaa 2011). Tegu on ainulaadse kunstiteosega, mis on segu imepärastest kaadritest, andekast montaažist, oskuslikust režiist ning võrratutest loodushelidest. Selle filmi vaatamine on emotsionaalne kogemus, mis puudutab sügavalt. Soome fauna ja floora filmimises polegi ehk midagi erilist, aga haruldased kaadrid loomadest ja lindudest teevad selle filmi erakordseks. Näha saab karude, huntide, ilveste, lendoravate ja teiste loomade toimetamist.

 

Filmi režii ja stsenaarium: Oliver Götzl

Kaamera: Ivo Nörenberg, Jan Henriksson, Rolf Steinmann

Muusika: Oliver Heuss

Produtsent: Jörn Röver

Tootja: Studio Hamburg DocLights Naturfilm

Pikkus: 52 min.

 

Loodusfilmi tegemise võludest, raskustest ja võimalustest, mida võib hea tehnikaga saavutada, tuleb filmivaatajaile rääkima põlisloodust jäädvustavate filmide stsenarist, režissöör, operaator, helisalvestaja, produtsent Rein Maran.

 

Üritus on tasuta, film on inglise keeles.

 

 

Eesti Ajaloomuuseum

Maarjamäe loss

Pirita tee 56

Tallinn

Kohale saab bussidega 1A,5, 8, 34A ja 38.

 

 

Lisainfo

Maria Mang

Eesti Filmimuuseumi juhataja

See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.