Avaleht > Uudiste arhiiv > SILMAPILKLINE ÜLESSEWÕTE
SILMAPILKLINE ÜLESSEWÕTE
Neljapäev, 06 Oktoober 2011 12:25
Alates 9. oktoobrist on Suurgildi hoones avatud Eesti Ajaloomuuseumi ja MTÜ Eesti Fotopärand näitus “Silmapilkline ülessewõte. Eesti foto 1850-1912”.
Esinduslik näitus annab ülevaate Eesti fotograafia kujunemisloost alates esimestest, 1850. aastatest säilinud fotodest kuni Eesti filmikunsti sünnini 1912. aastal. Eksponeeritud on rikkalik valik tolle aja olulisemate päevapiltnike – Carl Schulzi, Charles Borchardti, Reinhold Sachkeri, Bernhard Laisi, Heinrich Tiidermanni, Hans ja Jaan Kristini jpt – tähelepanuväärsematest töödest. Unikaalsed fotod kajastavad ilmekalt 19. sajandi teisel poolel ja 20. sajandi alguses toimunud tormilisi muutusi Eesti ühiskonnas ja elukeskkonnas. Näitusel on olulisel kohal Tallinna pildistused: alates esimestest fotograafilistest linnavaadetest kuni arvukate piltpostkaardiseeriateni. Välja pandud originaalfotode põhjal saab ülevaate ka sel ajaperioodil kasutatud fotomaterjalidest ja tehnikatest.
Näitus põhineb peamiselt Eesti Ajaloomuuseumi rikkalikul fotokogul, näha saab ka fotograafilisi haruldusi Tallinna Linnamuuseumi Fotomuuseumi, Eesti Rahva Muuseumi, Eesti Kirjandusmuuseumi, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi, Järvamaa Muuseumi, Tartu Ülikooli Ajaloo Muuseumi ning Eesti Ajalooarhiivi kogudest.
Näituse veebikataloogi asub aadressil silmapilkline.virtuaalmuuseum.ee.
Esinduslik fotonäitus kuulub Tallinna Fotokuu raames Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi.
Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu ja paberipood Zelluloos.
Kuraatorid: Merilis Roosalu, Tõnis Liibek
Näituse kujundus: Hannes Praks
Graafiline disain: Stella Skulatšjova, Kerli Virk
Projektijuht: Vahur Puik
Näitus on Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones avatud 9. oktoobrist 2011 kuni 4. märtsini 2012. Muuseum on suletud kolmapäeviti, avatud E-T ja N-P kell 10-18.
Olete oodatud!
Lisainfo:
Tõnis Liibek, Eesti Ajaloomuuseumi teadusdirektor
Tel: 6411631, e-mail: tonis(at)ajaloomuuseum.ee
Eesti Ajaloomuuseum,
Suurgildi hoone
Pikk 17
Tallinn 10123