Avaleht > Uudiste arhiiv > VANALINNAPÄEVADE MUUSEUMIPÄEV SUURGILDI HOONES
VANALINNAPÄEVADE MUUSEUMIPÄEV SUURGILDI HOONES
Esmaspäev, 25 Mai 2015 00:00

Tallinna XXXIV Vanalinna Päevade eriprogramm "VANA AJA KUNSTID" toimub Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones (Pikk 17) Muuseumipäeval, 3. juunil 2015. Gildimaja on avatud kell 10-20. Sissepääs näitustele ja töötubadesse sooduspiletiga.

Tule meile külla!

Lahti on püsinäitus „VISA HING. 11 000 aastat Eesti ajalugu“ ning Eesti Ajaloomuuseumi ja Tartu Mänguasjamuuseumi näitus „Lapsed ja sõda. 1941-1944“.

Kogu päeva jooksul on võimalus loheretke töölehe kaasabil otsida majas pesitsevaid lohesid ning leida vastuseid ajalooteemalistele küsimustele. Tööleht on eesti ja vene keeles. Miks just lohe? Suurgildi hoone piilaritel on juba üle 600. aasta valvanud kivisse raiutud lohe.

 

MUUSEUMIPÄEVA, 3. JUUNI, ERIPROGRAMM SUURGILDI HOONES
VANA AJA KUNSTID

Osalemine õpitubades ja sissepääs näitustele sooduspiletiga, 3 eurot. Palume eelnevalt registreeruda!


  • KELL 15.00 KESKAEGNE KIRJAKUNST: medievist Tiina Kala Tallinna Linnaarhiivist kõneleb sellest, millega ja millele keskajal kirjutati.

Registreeri ennast SIIN!

  • KELL 15.30-18.00 KIRJAMEISTRITE ÕPITUBA: Proovime sulega kirjutamist. Kalligraafia algteadmisi jagab Ilmar Vallikivi.

Registreeri ennast SIIN! Kohtade arv on piiratud.


  • KELL 16.00-19.00 KOKAKUNST ja SAVIKUNST. Mida keskajal söödi ja mida joodi, millest ja kuidas toitu valmistati. Missugused olid vanad sööginõud ja kuidas neid tehti? Ilusa ilma korral saab Suurgildi hoone sisehoovis kaasa lüüa ühe maitsva keskaegse pajaroa valmimisele ning meisterdada savist nõusid. Programmi juhib ja toitu valmistab Eesti Ajaloomuuseumi teadusdirektor Krista Sarv. Savinõude tegemise töötuba viib läbi Saviklubi. Halva ilma korral toimub õpituba Suurgildi hoones.

Soovitame eelnevalt registreerida SIIN!


  • KELL 17.00 KESKAEGNE EHITUSKUNST: SUURGILDI HOONE KELDRIST PÖÖNINGUNI. Ekskursioon Eesti Ajaloomuuseumi teaduri, medievist Ivar Leimuse juhtimisel.

Osalemine eelregistreerimisel! Grupp on täitunud.


  • KELL 18.00 RELVAMEISTRID LÄBI AEGADE: ekskursioon Suurgildi hoone RELVAKAMBRIS Eesti Ajaloomuuseumi relvade kollektsiooni hoidja Jaak Mälli juhtimisel.

Registreeri ennast SIIN!

 

Fotol: Suurgildi hoone pööningule pääseb vaid haruharva, enamasti juhtub see Tallinna Vanalinna Päevade ajal nagu sel, 2014. aastal tehtud fotol. Seegi kord on võimalik registreeruda ekskursioonile.

Avasta aja lugu!