Avaleht > Uudiste arhiiv > FILMIMUUSEUMI FILMIPÜHAPÄEV
FILMIMUUSEUMI FILMIPÜHAPÄEV
Kolmapäev, 18 Mai 2011 12:13

 

Pühapäeval 19. JUUNIL kell 14 ootame kõiki Maarjamäe lossi kinosaali kevadhooaja viimasele filmipühapäevale. Vaatame 2010. aastal Eesti parimaks filmiks valitud animafilmi "Taevalaul", mille autor on Mati Kütt.  

Eesti Ajaloomuuseumi Filmimuuseum kutsub juunikuisel filmipühapäeval vaatama Mati Küti animafilmi “Taevalaul”. Film on toodetud Nukufilm OÜs ja kestab 45 minutit. Sissepääs filmiseansile on tasuta.

See film on ood kõigile lennutahtelistele. Kas on võimalik Kuul ära käia ühe hingetõmbega? On küll, kui on olemas lennutahe ja vastav väljaõpe. Nii juhtubki postiljon Rainiga. „Taevalaul“ on film, mis on avatud tõlgendamiseks läbi erinevate pilkude ja mõtteviiside. Mõnele vaatajale pakub film ulmelist elamust tulnukate maailmas. Teisele aga ehk filosoofilist mõtisklust  vihjetega Sigmund Freudile ja Alfred Hitchcockile. Või jutustab „Taevalaul“ hoopis loo töölisklassi elust, pakkudes ka terakese ühiskonnakriitikat?

Eesti Filmiajakirjanike Ühing valis „Taevalaulu“ 2010. aasta parimaks filmiks, filmi tunnustasid ka Eesti filmikriitikud. 2010. aasta Kultuurkapitali preemia filmi vallas läks selle filmi eest Mati Kütile, Eesti Kinoliit ja ajakiri Teater. Muusika. Kino esitasid Mati Küti sellesama animafilmi eest ka riigi kultuuripreemia kandidaadiks.

Film sai ka äsja lõppenud 15. Rahvusvaheline teleökoloogia festivalil “Päästa ja hoida” Handi-Mansiiskis auhinna sotsiaalteema käsitlemise eest animatsioonis.

Animafilmide režissöör ja maalikunstnik Mati Kütt on sündinud 1947. aastal. Mati Kütt on väsimatu eksperimenteerija. Iga uue filmiga püüab ta teist teed mööda käia ja luua midagi ennenägematut. Tema filmograafias on “Taevalaul” kümnes film. Auhindu oma filmiloomingu eest on ta pälvinud mitmel festivalil. Mati Kütt on Eesti Kinoliidu, Eesti Kunstnike Liidu ja Eesti Maalikunstnike Liidu liige.

2006. aastal asutatud Eesti Ajaloomuuseumi Filmimuuseum on kujunemisjärgus muuseum, mille kogudes on kostüüme, rekvisiite, eesti filmiajalugu puudutavaid fotosid, käsikirju, dokumente, meeneid, trükiseid ja kinotehnikat; suurim hulk materjali puudutab legendaarset filmistuudiot Tallinnfilm. Lisaks kogumisele ja säilitamisele tutvustame eesti filmikunsti erinevate näituste ja üritustega.

 

Lisainfo:

Maria Mang

Eesti Ajaloomuuseumi Filmimuuseumi juhataja

See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

tel: 6228615

 

Eesti Ajaloomuuseum

Pirita tee 56

Tallinn 10127

www.ajaloomuuseum.ee

Bussid 1A, 5, 8, 34A ja 38, peatus Maarjamägi

 

Teate edastas

Epp Alatalu

Eesti Ajaloomuuseumi turundusjuht

See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.