Avaleht > Uudiste arhiiv > MAARJAMÄE KOMPLEKSI ARHITEKTUURNE IDEEVÕISTLUS
MAARJAMÄE KOMPLEKSI ARHITEKTUURNE IDEEVÕISTLUS
Esmaspäev, 12 Märts 2012 00:00

Eesti Ajaloomuuseum koostöös Eesti Arhitektide Liiduga on kuulutanud välja ideevõistluse eesmärgiga leida parim ruumiline terviklahendus Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe kompleksi edasiarendusele.

 

Võistluse eesmärk on astuda samm edasi Eesti Ajaloomuuseum visiooni teostamise suunas. Direktor Sirje Karise sõnul on kavas kujundada Maarjamäele mitmeotstarbeline muuseumikeskkond, kus hoitakse alal kultuuripärandit ja pakutakse palju huvitavat ka külastajatele. Ajaloomuuseumi nüüdisaegne kompleks peab muutuma kutsuvaks vaba aja veetmise kohaks ning andma külastajale mitmesugusel moel võimalikult hea ülevaate Eesti ajaloost. Kavas on korrastada väliala, rajada parki väliekspositsioon, luua võimalused vabaõhuürituste korraldamiseks ning leida arhitektuursed ideekavandid ka kolmele hoonele: hoidlale, filmimuuseumile ja väravahoonele.

Lähem info võistluse kohta Eesti Arhitektide Liidu veebilehel. Vt SIIT!

 

Lisateave:

Aivar Reidla, Eesti Ajaloomuuseumi haldusdirektor, tel 5336 6260, See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

Ingrid Mald-Villand, Eesti Arhitektide Liidu direktor, tel 511 0571, See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.