Avaleht > Uudiste arhiiv > TARTU ÜLIKOOL JA EESTI AJALOOMUUSEUM SÕLMISID KOOSTÖÖLEPPE
TARTU ÜLIKOOL JA EESTI AJALOOMUUSEUM SÕLMISID KOOSTÖÖLEPPE
Kolmapäev, 09 Veebruar 2011 14:49

Esmaspäeval, 29. novembril 2010 sõlmisid TÜ rektor Alar Karis ja Eesti Ajaloomuuseumi direktor Sirje Karis koostöölepingu, mille kohaselt tiheneb kahe asutuse koostöö ühiste uurimisprojektide, näituste, konserveerimise ning tudengite praktikumide vallas.

Esmaspäeval, 29. novembril sõlmisid TÜ rektor Alar Karis ja Eesti Ajaloomuuseumi direktor Sirje Karis koostöölepingu, mille kohaselt tiheneb kahe asutuse koostöö ühiste uurimisprojektide, näituste, konserveerimise ning tudengite praktikumide vallas.

 

Tartu Ülikooli ajaloo- ja arheoloogia instituudi juhataja professor Aivar Kriiska sõnul on tänane koostöölepe eelkõige TÜ ja Eesti Ajaloomuuseumi seniste väga heade suhete ametlik kinnitus. „Meie koostöö muuseumiga on olnud pikk ja viljakas – enamik AM-i töötajatest on ju Tartu Ülikooli vilistlased. Siiski võimaldab taoline lepe meil ühisnäituste ja -projektide jaoks eri struktuurifondidest lihtsamalt vahendeid taotleda,“ ütles Kriiska.

 

Eesti Ajaloomuuseumi teadusdirektori Tõnis Liibeki hinnangul soovib muuseum TÜ-ga koostööd tehes veelgi parandada oma ajalooalase uurimis- ja populariseerimistegevuse kvaliteeti.“ Juba praegu konsulteerib muuseum mitmetes ajalooküsimustes TÜ õppejõududega ning koostöölepingu sõlmimisega loodame suurendada olemasolevat sünergiat,“ ütles Liibek ning lisas, et täna allkirjad saanud lepe on raamleping, millele lisanduvad hiljem detailsemad lepingud konkreetsete projektide läbiviimiseks.

 

Sõlmitud koostööleping sätestab kahe asutuse omavahelise tihedama koostöö lähiajaloo uurimise vallas, ühisürituste ning uurimisprojektide koordineerimisel ja näituste koostamisel.

 

Tiheneb koostöö konserveerimise, esmajoones arheoloogilise metalli konserveerimise valdkonnas. Ka pakub muuseum TÜ ajalootudengitele praktikakohti ning kindlustab neile teadustöö tegemiseks juurdepääsu oma kogudele. Samuti saavad nii ülikool kui muuseum oma trükistes soodustingimustel kasutada neile kuuluvatest kogudest pärit pildimaterjali.

 

Lisainfo: 

 

Anneli Miljan

Tartu Ülikooli pressiesindaja

tel +372 737 5683

mob +372 515 0184