Avaleht > Uudiste arhiiv > NÄITUS „ROHELINE TALLINN“ RÄNDAB MÖÖDA LINNA
NÄITUS „ROHELINE TALLINN“ RÄNDAB MÖÖDA LINNA
Kolmapäev, 09 Veebruar 2011 14:49

Eesti Ajaloomuuseumi ja Tallinna Kesklinna Valitsuse koostööna valminud rändnäitus „Roheline Tallinn“ kõneleb linna erinevatest ajaloolistest rohealadest – parkidest, suvemõisatest, kalmistustest, supluskohtadest, põllumajandusaladest ja ka prügilatest.

Rändnäitus on avatud Gustav Adolfi Gümnaasiumis. Eelnevalt külastas näitus Paepealse raamatukogu ja Väike-Õismäe raamatukogu.

Näitus valmis 2009. aastal toimunud Tallinna Vanalinna Päevade põhiteema „Rohelise linna pidu“ raames ning eesmärgiks oli näidata, kuivõrd loodussõbralik on Tallinn ajalooliselt olnud, millised on olnud linna peamised rohealad ning millega on nendes piirkondades tegeletud. Näitus koosneb kahes osast – stendide kõrval paelub tähelepanu suur põrandakaart, millel on markeeritud paljud Tallinna ajaloolised pargid, suvemõisad, kalmistud, supluskohad ja põllumajandusalad.

Näituse kujundas Aime Andresson, tekstid koostasid Epp Kangilaski, Ivar Leimus, Tõnis Liibek, Mariann Raisma ja Krista Sarv.

Näitust toetas Tallinna Kesklinna Valitsus.

Täpsem info: Mariann Raisma, See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. , gsm 52 217 02