Avaleht > Uudiste arhiiv > EESTI FILMIMUUSEUM TÄHISTAB SÜNNIPÄEVA
EESTI FILMIMUUSEUM TÄHISTAB SÜNNIPÄEVA
Esmaspäev, 30 September 2013 00:00

Eesti Ajaloomuuseumi Filmimuuseum saab reedel, 4. oktoobril kooliealiseks ehk seitsme aastaseks. Sel puhul pääseb Maarjamäe lossi sooduspiletiga ja toimuvad ekskursioonid. 6. oktoobril ootame teid vaatama 11. Matsalu Loodusfilmide festivali grand prix' võitnud filmi.

 

Eesti Filmimuuseum tegeleb filmiajaloo väärtustamise ja tutvustamisega. Filmimuuseumi kogudest võib leida mitmeid tuntud ekraniseeringutes kasutatud kostüüme, rekvisiite, siinset filmilugu puudutavaid fotosid, käsikirju, dokumente, meeneid, trükiseid, kinotehnikat ning rohkelt filmistuudio Tallinnfilm materjale. Lisaks kogumisele ja säilitamisele tegeletakse ka kohaliku filmikunsti tutvustamisega erinevate ürituste kaasabil.

Kingitusena muuseumihuvlilistele ja filmisõpradele on 4. oktoobril sissepääs Maarjamäe lossi sooduspiletiga - vaid 1 EURO!
Külastajaid ootab Filmimuuseumi näitus „SIIN ME OLEME! Eesti filmi esimene sajand" – esimene nii mastaapne läbilõikenäitus Eesti filmiloost. Nagu Eesti filmgi, on ka näitus „Siin me oleme!" arenev ja üllatusi pakkuv.

Kell 12 ja kell 14 toimub ringkäik näitusel Eesti Filmimuuseumi juhataja ja näituse kuraatori Maria Mangi juhtimisel.

NB! Ühtlasi tutvustatakse uut lasteajakirja MINU MAAILM. Alates kella kaheteistkümnest saavad muuseumikülastajad kingitusena kaasa ajakirja esimese numbri. NB! Ajakirjade arv on piiratud. Minu Maailm on noorele lugejale mõeldud populaarteaduslik ajakiri, kus ilmub lugusid nii loodusest, teadusest, kosmosest, ajaloost kui ka põnevaid legende. Ajakirjale teeb kaastööd ka Eesti Ajaloomuuseum.

Muuseumi sünnipäeva jätkuna saab pühapäeval, 6. oktoobril kell 14.00 Maarjamäe lossi  kinosaalis vaadata 11. Matsalu Loodusfilmide Festivali Grand Prix' võidufilm „Džungliraamatu karu" („JUNGLE BOOK BEAR", režissöör Oliver Goetzli, Gulofilm, Saksamaa, 2012). Filmi juhatab sisse tunnustatud loodusdokumentalist  Rein Maran. Film on inglise keeles.

Vaata lähemalt SIIT!

Tulge ja tähistage Filmimuuseumi sünnipäeva koos meiega!

 

Eesti Filmimuuseum

Maarjamäe loss

 Pirita tee 56

Tallinn 

 

Kohale saab bussidega 1A, 5, 8, 34A ja 38.

 

Jälgi meie uudiseid ka Facebookis

 

Lisainfo:
Maria Mang
Eesti Filmimuuseumi juhataja
6228 615
maria.mang(at)ajaloomuuseum.ee