Avaleht > Uudiste arhiiv > PÜHA.SÜGIS
PÜHA.SÜGIS
Kolmapäev, 09 Veebruar 2011 14:49

Alates 13. novembrist ootab Maarjamäe lossis külastajaid fotonäitus Veiko Õunpuu filmide "Sügisball" ja "Püha Tõnu kiusamine" võtetelt.

 

Alates laupäevast 13. novembrist on Maarjamäe lossis avatud Eesti Ajaloomuuseumi Filmimuuseumi fotonäitus "PÜHA.SÜGIS" Veiko Õunpuu filmide "Sügisball" ja "Püha Tõnu kiusamine" võtetelt. Näitusel on eksponeeritud fotograafide Andres Haabu, Gabriela Liivamägi, Kaarel Nurga ja Vahur Puigi pildid.Filmimuuseumi algatusel kokkupandud näitusel on fotodele jäädvustatud salapäraseid hetki võtteperioodist kui kaamera parasjagu ei filminud ja näitlejad valmistusid järgmiseks stseeniks või jäid kaadrisse hoopis filmitegijad ise. Fotonäitus toob nähtavale kaadritaguse maailma ja "seisundid", mis filmi tehes näitlejaid ja kogu võttegruppi paratamatult tabasid."Sügisballi" võtteperiood kestis 2006. aasta oktoobrist novembri lõpuni. Mängufilmi "Püha Tõnu kiusamine" filmiti aprillist novembri lõpuni 2008.Mängufilmi "Sügisball" võib pidada läbi aegade edukaimaks Eesti filmiks maailmas, olles võitnud Veneetsia filmifestivalil "Orizzonti" võistlusprogrammi peapreemia ja veel mitmeid teisi auhindu maailma filmifestivalidel. "Püha Tõnu kiusamine" jõudis Ameerika Ühendriikidesse maineka sõltumatute filmide festivali Sundance programmi. "Püha Tõnu kiusamine" kandideerib Euroopa Filmiakadeemia auhinnale 2010 kunstnikutöö kategoorias (Markku Pätilä ja Jaagup Roomet).

 

 

Loe lähemalt filmide kohta: http://www.sygisball.ee

http://www.thetemptationofsttony.comNäituse meeskond: Anari Koppel, Vahur Puik, Tiina VintKujundaja: Hanna TiidusTeostus: IN PrintNäitus sai teoks Eesti Kultuurkapitali toel.Täname Katrin Kissat (Homeless Bob Productions), Eesti Rahvusringhäälingut, Valio Eesti ASi, AS Maag Gruppi ja ASi Avallone.

Näitus "PÜHA.SÜGIS" on avatud Eesti Ajaloomuuseumis Maarjamäe lossis 13. november 2010 - 27. märts 2011.
Muuseum on lahti K-P kell 10-17.2006. aasta sügisel asutatud Filmimuuseum on kujunemisjärgus muuseum, mille kogudes on kostüüme, rekvisiite, Eesti filmiajalugu puudutavaid fotosid, käsikirju, dokumente, meeneid, trükiseid ja kinotehnikat; suurim hulk materjali puudutab legendaarset filmistuudiot Tallinnfilm. Lisaks kogumisele ja säilitamisele tutvustame Eesti filmikunsti erinevate näituste ja üritustega.Lähem info näituse kohta: Anari Koppel, EAM Filmimuuseumi juhataja kt.

tel: 55 572 202, anari.koppel(at)ajaloomuuseum.eeEesti Ajaloomuuseum

Maarjamäe loss

Pirita tee 56

10127 Tallinn

Avatud K-P 10-17Bussid nr 1A, 5, 8, 34 A, 38. Maarjamäe peatus