Avaleht > Uudiste arhiiv > Talgupäevad Eesti Ajaloomuuseumi pargis Maarjamäel
Talgupäevad Eesti Ajaloomuuseumi pargis Maarjamäel
Kolmapäev, 09 Veebruar 2011 14:49

Maarjamäe lossi pargis on toimunud juba kaks talgupäeva. Täname abi eest EMT-i ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi!

EESTI AJALOOMUUSEUMI MAARJAMÄE LOSSI PARGI KORRASTAMISEKS ON MUUSEUMILE ULATANUD ABIKÄE EMT NING ÕNNEPANGA VAHENDUSEL MAJANDUS- JA KONNUMIKATSIOONIMINISTEERIUM.


TÄNAME ABILISI SUURE TÖÖ EEST!


Augustis toimunud EMT talgupäeva käigus tõsteti paika lossi ees olevad kahurid, puhastati väliskulptuure, võeti maha võsa avades endise tallihoone fassaadid, rohiti teid, põletati sodi, trimmerdati ja tehti palju muud. Septembris jätkasid juba alustatud tööd Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi tarmukad abijõud, mille käigus võeti  lossitaguselt platsilt maha võsa, koguti kokku suur hulk rämpsu eriti tallihoone ümbrusest, puhastati vihmaveerennid ja tehti palju muud vajalikku. Vastutasuks hea töö eest korraldati talgulistele ekskursioonid Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossi näitustel.Tänutäheks hea võimaluse eest koos tööd teha kinkis EMT  muuseumile kiige ning ministeerium liivakasti. Ministeeriumi eestvedamisel täiendab kingitust veel OÜ LAPSEMAJA ja annetas mängumaja Lota. Nüüd on muuseumi territooriumile kujunemas päris korralik põnnidele mõeldud nurgake.Ajaloomuuseum plaanib Õnnepanga kaasabil korraldada veel talgupäevi, sest praegu jäid lõikamata jalutajatele ohtu kujutavad vanade puude ülemised kuivanud oksad ning tuleb jätkata võsa mahavõtmisega. Selleks aga läheks tarvis veel mõne toreda organisatsiooni kollektiivi ja samuti sobilikku tehnikat - (korv)tõstukit, lõikekääre, prügivedu jne.Talgute vahendamine on Õnnepangas üks viiest peamisest teenusrühmast, mida pank oma klientidele pakub. Talgute korraldamise teenuse väljaarendamisega soovib Õnnepank väärtustada juba sajandeid eestlastele omast harjumust koos palju tööd ära teha ja pärast end suppi süües ning tulemust nautides hästi tunda.Loodame, et Õnnepank suudab talgute traditsiooni täielikult ausse tõsta. Oma huvist Eesti Ajaloomuuseumi aidata anna teada See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

 
Eesti Ajaloomuuseum

Maarjamäe loss

Pirita tee 56 Tallinn

www.eam.ee

Peatus Maarjamäe, bussid nr 1A, 1PR, 5, 8, 34A, 38