Avaleht > Uudiste arhiiv > FILMIPÜHAPÄEVAL "LOTTE JA KUUKIVI SALADUS"
FILMIPÜHAPÄEVAL "LOTTE JA KUUKIVI SALADUS"
Kolmapäev, 25 Jaanuar 2012 00:00

29. jaanuaril 2012 kell 14 alustab Eesti Ajaloomuuseumi Filmimuuseum ta filmipühapäevade sarja. Seoses Joonisfilmi 40. juubeliga alustamegi joonisfilmiga armastatud koeratüdruku Lotte uutest seiklustest. Külla tuleb Evelin Võigemast. 

Filmipühapäeva külaline on koeratüdruk Lottele hääle andnud näitleja Evelin Võigemast, kes räägib, mismoodi käib joonisfilmi tegelase hingestamine ja kuidas Lotte oma hääle sai.

Möödunud aastal kinodesse jõudnud „Lotte ja kuukivi saladus“ osutus viimase nelja aasta populaarseimaks kodumaiseks filmiks, kogudes kinodes pea 65 000 vaatajat. Armastatud Lotte loos ootab koeratüdrukut ja tema sõpru ees terve hulk põnevaid rännakuid ja seiklusi. Nagu varasemateski Lotte filmides, toimub ka “Lotte ja kuukivi saladuse” tegevus sõbralikus ja vägivallavabas maailmas, mis sobib vaatamiseks ka pere kõige väiksematele.

Eesti Joonisfilmi toodetud ning Eesti-Läti koostöös valminud «Lotte ja kuukivi saladuse» režissöörid on Janno Põldma ja Heiki Ernits. Filmi stsenaariumi kirjutasid Janno Põldma, Heiki Ernits ja Andrus Kivirähk, filmi peakunstnik on Heiki Ernits.

Filmi tegelastele on hääled andnud Evelin Võigemast, Margus Tabor, Mait Malmstein, Tõnu Oja, Priit Võigemast, Tõnu Kark, Lembit Ulfsak, Tiit Sukk, Merle Palmiste, Anu Lamp ja teised tuntud näitlejad.

Filmi pikkus: 75 minutit

 

Sissepääs filmiseansile on tasuta!

Kohale saab bussidega 1A, 5, 8, 34A ja 38.

 

Eesti Ajaloomuuseum

Maarjamäe loss

Pirita tee 56, Tallinn

 

Kes ei ole veel liitunud meie lehekülgedega Facebookis, saavad seda teha siin:

Eesti Filmimuuseum: http://et-ee.facebook.com/pages/Eesti-Filmimuuseum/277108093457  

Eesti Ajaloomuuseum: http://www.facebook.com/pages/Eesti-Ajaloomuuseum/188487634504902