Avaleht > Uudiste arhiiv > ÕPITUBA "MÕISTA, MÕISTA, MIS SEE ON?"
ÕPITUBA "MÕISTA, MÕISTA, MIS SEE ON?"
Teisipäev, 28 Märts 2017 16:26

Laupäeval, 8. aprillil 2017 kell 13.00 toimub Suurgildi hoones (Pikk 17, Tallinn) õpituba „Mõista, mõista, mis see on? Põnevatest argikultuuriesemetest Eesti Ajaloomuuseumi kogus ja erinevatest materjalides tehtud esemete säilitamine kodus.“ Õpituba viivad läbi MAIA MADAR (Eesti Ajaloomuuseumi kultuuriloolise kogu hoidja) ja TIINA VINT (Tartu Ülikooli muuseumi peavarahoidja).

Ajaloomuuseumi kogus ning küllap ka paljude inimeste kodudes on toredaid esemeid, mis kõnelevad sellest, kuidas varasematel aegadel elati. Õpitoas saab näha mitmeid haruldusi, mille otstarve tänaseks on ununenud. Nii toome publiku ette imeasju nagu puutükikese Rootsi kuninga voodi küljest, voodi soojendamise panni, tooresse munasse augu tegija ja muud põnevat.

Tavalised igapäevaselt kasutatavad asjad kui ka need, mida me ilu või mälestuste pärast säilitame vajavad samuti hooldust. Vananedes muutuvad paljud materjalid hapramaks, rabedamaks või lagunevad sootuks. Kuidas hoida vana armast mummulist maitseainetopsi, petrooleumilampi, raamitud maailmakaarti jmt nii, et need võimalikult kaua säiliksid ning kas neid võiks kogu aeg kasutada – sellest räägib meile kogemustega säilitaja Tiina Vint.

 

NB! Osalemine EELREGISTREERIMISEL! Seda saab teha SIIN. Kohtade arv on piiratud!

Osalustasu 3 eurot.

Fotol on esemed, mille otstarve jääb vaatajatele mõistatamiseks. Kes tuleb õpituppa, see ka teada saab, millega tegu.


Järgmine õpituba toimub 13. mail 2017 teemal „See kaunis aluspesu! 20. sajandi esimesest poolest pärinev pesu Eesti Ajaloomuuseumi tekstiilikogus ja õrnade tekstiilesemete hoidmine kodustes tingimustes.“

Vaata kogu sarja infot SIIT!

Avasta ASJA lugu!

 

Sarja toetab:

 

 

Teate edastas:

Reti Meema

Kommunikatsioonijuht

reti.meema(AT)ajaloomuuseum.ee

Tel: 6968 626

Mob: 5650 3357