Avaleht > Uudiste arhiiv > TEEMAÕHTU "KESKAEGNE LINNAELAMU"
TEEMAÕHTU "KESKAEGNE LINNAELAMU"
Esmaspäev, 16 Jaanuar 2017 13:38

Olete oodatud neljapäeval, 2. veebruaril 2017 kell 18.00 Suurgildi hoonesse (Pikk 17, Tallinn) teemaõhtule „KESKAEGNE LINNAELAMU“. Ehitusarheoloog VILLU KADAKAS (Ajaloo, arheoloogia ja kunstiajaloo keskus, Tallinna Ülikool) räägib lähemalt tüüpilise kaupmeheelamu arhitektuurist. Osalemine eelregistreerimisel. Kohad on täitunud.

Igal Tallinna vanalinna huvilisel on mingi ettekujutus hiliskeskaegsest kaupmeheelamust, mille ilmekaid näiteid kohtame tänavapildis. Ilmselt vähem on teadmisi vanalinna varaseimate hoonete kihistusest, kruntide ehitusliku kujunemise arenguskeemidest, käsitööliste elamutest, hoonete variatsioonirikkusest, samuti neis toimunud hilisematest ehituslikest arengutest. Üldistavad uurimused sel teemal jäävad aastakümnete taha ning on enamasti raskesti leitavad ja vähe tuntud. Ettekanne tutvustab nii tüüpilise kaupmeheelamu arhitektuuri kui ka loetletud vähem tuntud teemasid.

 

NB! Osalemine eelregistreerimisel. Kohad on täitunud, kahjuks rohkem registreeruda ei saa.

Osalemine sooduspiletiga (3 €).

Teemaõhtu kestab u 2 tundi.

 

Teemaõhtud on seotud Suurgildi hoones avatud näitusega „Keskaja rõõmud. Suurgildi pidustused 15. – 16. sajandil ja keskenduvad igal korral erinevale keskajaga seotud valdkonnale. Vaata teemaõhtute kava SIIT

 

NB! Iga kuu esimesel neljapäeval on Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone kõigile külastajatele avatud kell 10-20.

 

Fotol: Nn Piiskopi maja aadressil Kuninga 1. Fotograaf: Charles Borchardt. 19. saj lõpp. Eesti Ajaloomuuseumi fotokogu (F 10169)

 

Sarja toetab Eesti Kultuurkapital

 

Teate edastas:

 

Reti Meema

Kommunikatsioonijuht

reti.meema(AT)ajaloomuuseum.ee

Tel: 6968 626

Mob: 5650 3357