Avaleht > Uudiste arhiiv > KESKAJA TANTSUDE ÕHTU EESTI AJALOOMUUSEUMIS
KESKAJA TANTSUDE ÕHTU EESTI AJALOOMUUSEUMIS
Reede, 14 Oktoober 2016 09:01

Eesti Ajaloomuuseum kutsub 3. novembril 2016 kell 18.00 Suurgildi hoonesse (Pikk 17, Tallinn) osalema tantsude õpitoas, mida juhendab vanatantsuansambli Saltatriculi kunstiline juht KÜLLI KRESSA.

Teada saab nii mõndagi 16. sajandi tantsudest ja neid ka ise tantsida.

Tantsimine ja muusika olid keskaegsetel pidustustel peamiseks meelelahutuseks. Toonane tantsumaailm oli kirev - juba 15. sajandist on kõrgseltskonna tantsu liikumismustreid ja figuure kirja pandud. Kui tantsuline liikumine oli lihtne - lineaarne liikumine ja lihtsad sammud, siis tantsude tüübid olid väga mitmekülgsed. 16. sajandist pärineb juba rohkem allikaid, ent tantsud olid endiselt lihtsad. Mõned tantsud olid ainult meeste, teised mõlema sugupoole jaoks nagu rivi- ja ringtantsud. Paljusid meestetantse nimetati esemete järgi, mida osavusproovis kasutati, näiteks tõrviku-, kannu- või piigitants. Tantsude lahutamatuks osaks oli pillimäng. Keskajal polnud moosekant üksnes mõne muusikariista mängija, vaid meelelahutaja selle sõna laiemas tähenduses, kes ühendas endas laulja ja instrumentalisti, sageli ka näitleja ja akrobaadi omadused.

Fotol: Vanatantsuansambli Saltatriculi esinemine. Erakogu. Fotograaf: Janno Loide

Teemaõhtu kestab u 2 tundi.

Osalemine sooduspiletiga (3 €).

NB! Palume eelnevalt registreeruda SIIN

Teemaõhtud on seotud Suurgildi hoones avatud näitusega „Keskaja rõõmud. Suurgildi pidustused 15. – 16. sajandil ja keskenduvad igal korral erinevale keskajaga seotud valdkonnale. Teemaõhtute päeval on võimalik sooduspiletiga tutvuda ka näitusega.

Iga kuu esimesel neljapäeval on Suurgildi hoone kõigile külastajatele avatud kell 10-20.

Vaata teemaõhtute kava SIIT

 

Sarja toetab:

 

Teate edastas:

Reti Meema

Kommunikatsioonijuht

reti.meema(AT)ajaloomuuseum.ee

Tel: 6968 626

Mob: 5650 3357