Avaleht > Uudiste arhiiv > TEEMAÕHTU KESKAJA RÕIVAKULTUURIST
TEEMAÕHTU KESKAJA RÕIVAKULTUURIST
Neljapäev, 22 September 2016 10:04

Neljapäeval, 6. oktoobril 2016 kell 18.00 toimub Suurgildi hoones (Pikk 17, Tallinn) teemaõhtu sarjast „KESKAJA RÕÕMUD“. Rõivaajaloolane ja kostüümide meister KATRIN KOCH-MAASING räägib teemal „Mida kandis rikas linlane 16. sajandil“ ja õpetab tegema nahast kukruid.

NB! Õpituppa registreerumine on lõppenud, kuna kohad said täis!

 

Katrin Koch-Maasingu juhtimisel tutvume näitusel „Keskaja rõõmud“ eksponeeritud rõivaste ja aksessuaaridega. Juttu tuleb sellest, millised olid keskaja iluideaalid, mis oli moes ja mida tänavale või peole selga pandi. Keskajal polnud rikkus häbeneda. Suurgildis toimunud pidustustel näitas kaupmees end oma uhkeimates rõivastes, riietudes koos oma prouaga kallitesse karusnahkadesse ja peenetesse kostüümidesse, mida ilustasid uhked aksessuaarid. Teemaõhtu sissejuhatuseks tutvustatakse näituse tarbeks õmmeldud kaupmehehärra ja –proua kostüüme, mis on rekonstruktsioonid 16. sajandist.

Ringkäigu järel toimub õpituba, kus osalejatel on võimalik kostüümimeistri juhendamisel saada teoreetilisi ja praktilisi teadmisi valmistades endale koopia ühest keskaegsest aksessuaarist – nahast kukrust.

 

Teemaõhtu (õpituba ja ekskursioon) kestab u 2 tundi.

Osalemine sooduspiletiga (3 €).

NB! Osalemine ainult eelregistreerimisel. Kahjuks on kohad täis ja rohkem rahvast seekord õpituppa ei mahu.

 

Fotol: Tallinna XXXV Vanalinna päevad Suurgildi hoones 1. juunil 2016. Huvilised tutvumas Suurgildi kaupmehe riietusega. Fotograaf Vahur Lõhmus.

Teemaõhtud on seotud Suurgildi hoones avatud näitusega „Keskaja rõõmud. Suurgildi pidustused 15. – 16. sajandil ja keskenduvad igal korral erinevale keskajaga seotud valdkonnale.

Vaata teemaõhtute kava SIIT

 

Iga kuu esimesel neljapäeval on Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone kõigile külastajatele avatud kell 10-20.

 

Teemaõhtute sarja toetab Eesti Kultuurkapital.

 

Teate edastas:

Reti Meema

Kommunikatsioonijuht

reti.meema(AT)ajaloomuuseum.ee

Tel: 6968 626

Mob: 5650 3357