Avaleht > Uudiste arhiiv > PEREPÄEV: TÄNUTÄHT VANAVANEMATELE
PEREPÄEV: TÄNUTÄHT VANAVANEMATELE
Teisipäev, 23 August 2016 14:34

Eesti Ajaloomuuseum koos Politsei- ja Piirivalveametiga kutsuvad pühapäeval, 11. septembril 2016 Suurgildi hoonesse (Pikk 17, Tallinn) tähistama rahvusvahelist vanavanemate päeva perepäevaga „TÄNUTÄHT VANAVANEMATELE“.

Sellel päeval kehtib kõigile vanavanematele muuseumipilet hinnaga 1 EURO. Politseinikud koos peredega pääsevad perepäevale TASUTA.

Programm kestab Suurgildi hoones kell 12.00-15.00.

Kavas:

  • Kell 12.00 Politsei- ja Piirivalveameti töötajad räägivad liiklusohutusest ja turvalisest liiklemisest linnatänavatel. Jagame helkureid ja kõik väiksed liiklushuvilised saavad koos vanavanematega proovida, kuidas helkurid pimedas töötavad. Lisaks antakse nõu, kuidas oma vara kõige paremini võõraste eest kaitsta. Laste rõõmuks on kohal LÕVI LEO (pildil).
  • Kell 13.00 Lonkava Hundi Vennaskond näitab kuidas keskajal võideldi ja kuidas toimus enesekaitse.
  • Kell 12.00-15.00 meisterdame üheskoos keskaegseid liiklusmärke ja puuhobuseid.

Suurgildi hoones on avatud püsinäitus „VISA HING. 11 000 aastat Eesti ajalugu", mis jutustab lugusid Eesti värvikast ajaloost läbi aastatuhandete. Kindlasti leiate mõne tuttava pildi või loo, mis meenutab mõnd olulist sündmust või eseme, mis oli kodus kasutusel. Lisaks saab vaadata Suurgildi pidustustest kõnelevat näitust "Keskaja rõõmud". Küsi kassast ka Loheretke töölehte.

NB! Muuseumipoe 10. sünnipäeva puhul on 11. septembril kõik trükised 10 % soodsamad.

Tulge koos perega muuseumisse!

Vanavanemate päeva eesmärgiks on tänada ning avaldada austust vanavanematele laste ja lastelaste kasvatamise, jagatud hoole ning armastuse eest. Tähtpäev aitab lastel saada teadlikumaks sellest, millist tugevust, teadmisi ja elutarkust vanavanemad pakkuda suudavad ning tihendaks eri põlvkondade vahelist suhtlemist. Tähtpäev on asjakohane austusavaldus ka riigi poolt ning võimaldab avalikult näidata vanavanemate tähtsust eelkõige perekonna, aga ka ühiskonna jaoks tervikuna.

Teate edastas:

Reti Meema

Kommunikatsioonijuht

reti.meema(AT)ajaloomuuseum.ee

Tel: 6968 626

Mob: 5650 3357