Avaleht > Uudiste arhiiv > ÕPITUBA FOTOALBUMITEST
ÕPITUBA FOTOALBUMITEST
Reede, 13 Mai 2016 12:03

Laupäeval, 4. juunil 2016 kell 13.00 toimub Maarjamäe Tallihoones (Pirita tee 66, Tallinn) hooaja viimane õpituba sarjast „ASJA ARMASTAJAD“ teemal „Fotoalbumid Eesti Ajaloomuuseumi kogus. Perekonnaalbumite korrastamine.“ Õpituba viivad läbi fotoajaloolane Tõnis Liibek (Tallinna Tehnikaülikool) ja fotokonservaator Merilis Roosalu.

Õpitoas räägime lähemalt vanadest perekonnaalbumitest ja nende säilitamisest. Fotoajaloolane Tõnis Liibek annab ülevaate fotoalbumite kasutuselevõtust ja levikust Eestis ning tutvustab erinevaid albumitüüpe. Ajaloomuuseumis säilitatavate albumite näitel vaadeldakse lähemalt, kes fotoalbumeid koostasid ning kuidas neid komplekteeriti. Huvitavaid näiteid selle kohta leiab nii 19. sajandist kui ka 20. sajandist.

Õpitoa teises pooles räägib fotokonservaator Merilis Roosalu perekonnaalbumite säilitamisest kodus, nende kasutamisest ja restaureerimisest ning jagab näpunäiteid uute perekonnaalbumite loomiseks.

Soovi korral võib kaasa võtta oma fotoalbumi, et saada spetsialistidelt konkreetseid nõuandeid.

Fotol: Paruness Elisabeth Roseni fotoalbum on köidetud nahavoolitehnikas kaunistatud nahkkaante vahele. Üksikuid perekonnafotosid, Rakvere kiriku vaateid ja pastorite portreesid sisaldav album pärineb 19. sajandi teisest poolest. Eesti Ajaloomuuseum (AM F 22399)

NB! Osalemine EELREGISTREERIMISEL! Seda saab teha SIIN.

Osalustasu 3 eurot.

 

Eesti Ajaloomuuseumi õpitubade eesmärk on kultuuripärandi väärtustamine. Räägime sellest, kuidas ise kodustes tingimustes alal hoida perekonnalooga seotut, armsaid isiklikke mälestusesemeid või kollektsioone. Mõtleme koos teemadel, missugused asjad väärivad kohta muuseumis ja millised asjad on inimesele isiklikult tähtsad. Vaatleme, mida muuseumis hoitakse ja mida hoitakse kodus. Selgitame, kuidas vanu asju ehk meie kultuuripärandit ära tunda, säilitada ja/või taas kasutama õppida.

 

Avasta ASJA lugu!

 

Toetab:

 

Teate edastas:

Reti Meema

Kommunikatsioonijuht

reti.meema(at)ajaloomuuseum.ee

Tel: 6968 626

Mob: 5650 3357