Avaleht > Uudiste arhiiv > ÕPITUBA SUGUPUU UURIMISEST
ÕPITUBA SUGUPUU UURIMISEST
Neljapäev, 25 Veebruar 2016 13:54

Laupäeval, 19. märtsil 2016 kell 13.00 toimub Maarjamäe Tallihoones (Pirita tee 66, Tallinn) õpituba sarjast „ASJA ARMASTAJAD“ teemal „Suguvõsa uurimisega seotud materjale Eesti Ajaloomuuseumis. Millest alustada suguvõsa uurimist?“ Õpituba viivad läbi MILAN PENING (Eesti Ajaloomuuseumi arhivaar) ja genealoog FRED PUSS (Eesti Isikuloo Keskus).

Õpitoa käigus selgitatakse, kuidas alustada oma sugupuu uuringutega ja antakse konkreetseid juhiseid. Genealoog Fred Puss on Eesti Isikuloo Keskuse (loodud 2000. aastal) asutaja, kes on paarikümne aasta jooksul koostanud sadu sugupuid, andnud loenguid erinevates asutustes ning kirjutanud mitmeid artikleid genealoogiast.

Eestlaste huvi oma päritolu vastu on aasta aastalt kasvanud, eriti tänu sellele, et kõik olulisemad perekonnaloo allikad (Saaga) on internetis kättesaadavad. Õpituba aitab parandada uurimistöö oskusi, sest enamasti jääb just nendest oskustest oma sugupuude uurimisel puudu.

Õpitoa teises pooles tutvustab arhivaar Milan Pening Eesti Ajaloomuuseumi kogus leiduvaid perekonnaloolisi materjale.

NB! Osalemine EELREGISTREERIMISEL! GRUPP ON TÄITUNUD JA REGISTREERIMINE LÕPPENUD!

Osalustasu 3 eurot.

Pildil: Detail Eestimaa asekuberner Friedrich von Löweni (1654-1744) sugupuust. Eesti Ajaloomuuseum (AM.135.4.158)

 

Järgmine õpituba toimub 16. aprillil 2016 teemal „Vanu mänguasju Eesti Ajaloomuuseumi kogus ja erinevatest materjalides tehtud esemete säilitamine kodus.“

Vaata kogu sarja infot SIIT!

Eesti Ajaloomuuseumi õpitubade eesmärk on kultuuripärandi väärtustamine. Räägime sellest, kuidas ise kodustes tingimustes alal hoida perekonnalooga seotut, armsaid isiklikke mälestusesemeid või kollektsioone. Mõtleme koos teemadel, missugused asjad väärivad kohta muuseumis ja millised asjad on inimesele isiklikult tähtsad. Vaatleme, mida muuseumis hoitakse ja mida hoitakse kodus. Selgitame, kuidas vanu asju ehk meie kultuuripärandit ära tunda, säilitada ja/või taas kasutama õppida.

Avasta ASJA lugu!

 

Toetab:

 

Teate edastas:

Reti Meema

Kommunikatsioonijuht

reti.meema(at)ajaloomuuseum.ee

Tel: 6968 626

Mob: 5650 3357