Avaleht > Uudiste arhiiv > LOENG JÄRELÜMBERASUMISEST
LOENG JÄRELÜMBERASUMISEST
Kolmapäev, 03 Veebruar 2016 11:56

Teisipäeval, 9. veebruaril 2016 kell 16.30 toimub Suurgildi hoones (Pikk 17, Tallinn) loeng sarjast „Järelümberasumine - tundmatust tuntuks“. Ajaloolane TRIIN TARK (Tartu Ülikool) räägib teemal „Lepingu rikkumine või arusaamatus? NSV Liidu poolsetest takistustest järelümberasumise läbiviimisel“.

Loengus tuleb juttu järelümberasumise käigus Saksa ametnike poolt raporteeritud ja väidetavalt NSV Liidu poolt tekitatud vastuoludest ja tõrgetest. Arutletakse, kas ja millises ulatuses oli tegemist NSV Liidu sihipärase tegevusega või saab toimunut kirjeldada ka juhuslike arusaamatuste jadana, mille tekkimises oli Saksa ametnikel endilgi märkimisväärne roll.

 

Sissepääs sooduspiletiga 3 eurot.

NB! Palume eelnevalt registreerida SIIN

Fotol: Tallinna vanalinnas asuvas Mustpeade majas registreerisid saksa ja nõukogude ametnikud 1941. aastal järelümberasujaid. Eesti Ajaloomuuseum (AM N 5631:304)

Järgmine loeng toimub 8. märtsil, mil ULRIKE PLATH räägib teemal „Baltisakslane, venelane või eestlane? Järelümberasujate rahvuslikust ja kultuurilisest identiteedist“.

Tänavu möödub 75. aastat järelümberasumisest Eestis. Sellele ainulaadsele sündmusele on pühendatud Eesti Ajaloomuuseumi lähiajalooteemaline loengusari „Järelümberasumine - tundmatust tuntuks!“, mis toimub viiel teisipäevasel pärastlõunal Suurgildi hoones.

 

Loengusarja kava leiate SIIT

Toetab:

 

 

Teate edastas:

Reti Meema

Kommunikatsioonijuht

reti.meema(at)ajaloomuuseum.ee

Tel: 6968 626

Mob: 5650 3357

Eesti Ajaloomuuseum

Pirita tee 56, 10127 Tallinn