Avaleht > Uudiste arhiiv > ÕPITUBA AUMÄRGID JA NENDE KOLLEKTSIONEERIMINE
ÕPITUBA AUMÄRGID JA NENDE KOLLEKTSIONEERIMINE
Esmaspäev, 25 Jaanuar 2016 14:09

Laupäeval, 13. veebruaril 2016 kell 13.00 toimub Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe Tallihoones (Pirita tee 66, Tallinn) õpituba sarjast „ASJA ARMASTAJAD“ teemal „Aumärgid Eesti Ajaloomuuseumi kogus. Nende hoidmine, kollektsioneerimine ning kandmise reeglid“. Õpituba viivad läbi HILJAR TAMMELA (Eesti Ajaloomuuseumi teadur-kuraator) ja kollektsionäär ALEKS KIVINUK.

Eesti Vabariigi 98. aastapäeva eel on ka õpitoas kõne all aumärgid ja erinevad rinnamärgid ning nende kandmise reeglid. Hiljar Tammela annab ülevaate rinnamärkide kollektsiooni kujunemisest Eesti Ajaloomuuseumis ja selles leiduvatest eri tüüpi märkidest.

Aleks Kivinuk, Eesti üks paremaid rinnamärkide tundjaid, kõneleb märkide kogumisest, kollektsiooni korrastamisest ja hoidmisest. Pikemalt tuleb juttu sõdadevahelise Eesti Vabariigi sõjalistest autasudest ja rinnamärkidest, kuid ka varasema ja hilisema perioodi sõjalistest ja tsiviilmärkidest.

 

NB! Osalemine EELREGISTREERIMISEL! Seda saab teha SIIN.

Osalustasu: 3 eurot

Fotol: Temaatiliselt grupeeritud ja siltidega varustatud rinnamärgid Taavi Triumphi kollektsioonist, mis anti 2009. aastal üle Eesti Ajaloomuuseumile.

 

 

Järgmine õpituba toimub 19. märtsil 2016 teemal „Suguvõsa uurimisega seotud materjale Eesti Ajaloomuuseumis. Millest alustada suguvõsa uurimist?

 

Vaata kogu sarja infot SIIT!

 

Eesti Ajaloomuuseumi õpitubade eesmärk on kultuuripärandi väärtustamine. Räägime sellest, kuidas ise kodustes tingimustes alal hoida perekonnalooga seotut, armsaid isiklikke mälestusesemeid või kollektsioone. Mõtleme koos teemadel, missugused asjad väärivad kohta muuseumis ja millised asjad on inimesele isiklikult tähtsad. Vaatleme, mida muuseumis hoitakse ja mida hoitakse kodus. Selgitame, kuidas vanu asju ehk meie kultuuripärandit ära tunda, säilitada ja/või taas kasutama õppida.

Avasta ASJA lugu!

 

Toetab:

 

 

Teate edastas:

Reti Meema

Kommunikatsioonijuht

reti.meema(at)ajaloomuuseum.ee

Tel: 6968 626

Mob: 5650 3357